Контракти.ua

590  —  23.01.23
Україна та ЄС мають почати передвступні переговори до кінця цього року, - Кулеба
Україна та ЄС мають почати передвступні переговори до кінця цього року, - Кулеба

Україна розраховує розпочати передвступні переговори з Європейським Союзом до кінця 2023 року.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву міністра закордонних справ Дмитра Кулеби під час онлайн-виступу на Раді міністрів закордонних справ ЄС.

Україна розраховує на відчутні практичні результати Саміту Україна - ЄС, а також позитивну оцінку виконання рекомендацій Єврокомісії, яка зробить можливим початок передвступних переговорів вже у 2023 році.

"Ми маємо високі очікування від Саміту Україна - ЄС 3 лютого та спільного засідання уряду України та коледжу ЄС напередодні Саміту. Ми розраховуємо на відчутні практичні результати обидвох подій", - сказав він.

Кулеба зазначив, що Україна фіналізує виконання рекомендацій Єврокомісії та розраховує на позитивну доповідь від неї цієї весни.

Міністр додав, що Україна також очікує включення позитивної оцінки своїх зусиль з виконання рекомендацій у підсумкову декларацію Саміту Україна - ЄС 3 лютого.

"Ми переконані, що передвступні переговори мають початися якнайшвидше після виконання Україною рекомендацій та позитивної оцінки Єврокомісії. Україна докладає максимум зусиль і я переконаний, що ми маємо почати передвступні переговори до кінця 2023 року. Жодні ігри чи вузькі політичні інтереси не мають стати на заваді", - сказав Кулеба.

Статьи по теме
Україна готується ще до 2-3 років війни: Зеленський дав доручення — The Economist
Україна готується ще до 2-3 років війни: Зеленський дав доручення — The Economist

Україна готується до можливого продовження війни ще на два-три роки після того, як мирні переговори фактично зайшли в глухий кут. За даними джерел, відповідне доручення вже дав президент Володимир Зеленський.
27.05 — 272

Термобаричні ракети та рої FPV: Україна модернізувала морські дрони для ударів по узбережжю
Термобаричні ракети та рої FPV: Україна модернізувала морські дрони для ударів по узбережжю

Морські безпілотники Сил оборони України отримали масштабну модернізацію і тепер здатні діяти як плавучі пускові платформи, атакуючи позиції ворога роями FPV-дронів і термобаричними ракетами.
27.05 — 291

Будівля МЗС України пошкоджена через атаку РФ на Київ
Будівля МЗС України пошкоджена через атаку РФ на Київ

Вперше з часів Другої світової війни будівля постраждала від бойових дій.
24.05 — 236