Контракти.ua

1264  —  20.01.23
Не бояться покарання. У Росії створюють новий простір для критики Путіна, - ISW
Не бояться покарання. У Росії створюють новий простір для критики Путіна, - ISW

У російській провоєнній спільноті створюють простір для критики диктатора Володимира Путіна, не боячись покарання.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW).

"У РФ відкривають новий сектор, де певні фігури можуть критикувати Путіна та найвищі ешелони влади без будь-якої видимої відплати", - зазначили аналітики.

У звіті ISW навели приклад, як військовий злочинець Ігор Гіркін різко натякнув, що підтримує усунення главу Кремля з посади.

Своєю чергою засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин дедалі жорскіше критикує накази Міноборони Росії, а також високопосадовців, які, як він висловився, "повинні розвиватися, а не причісувати всіх під свої смішні правила, принципи та забаганки".

"Заява Пригожина була останньою з кількох, спрямованих на підрив довіри до міністерства оборони та просування Пригожина як обличчя російської "СВО", - вказують фахівці.

Окрім цього, "Кухар Путіна" прямо "атакував" Кремль, назвавши тих, хто там працює, "зрадниками, які хочуть, щоб РФ програла війну".

"Путін вирішив протягом тривалого часу не піддавати цензурі ці висловлювання", - підсумували в Інститут вивчення війни.

Ключові висновки ISW:

  • Промова Путіна в пам'ять про блокаду Ленінграда продовжила ілюструвати, що він залишається невпевненим у своїй здатності суттєво формувати російський інформаційний простір.
  • Промова Путіна, ймовірно, є частиною більшої інформаційної спроби загорнути "СВО" в загальні російські національні міфи про "Велику Вітчизняну війну" (Другу світову війну), щоб збільшити підтримку в Росії тривалої війни та мобілізації.
  • Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров посилив ці зусилля, відверто й безглуздо заявивши, що Україна та Захід продовжують геноцид російського народу.
  • Путін продовжує зусилля з відновлення оборонно-промислової бази Росії для підтримки тривалої війни в Україні.
  • Путін і Лавров продовжують заперечувати український суверенітет і категорично відмовляються від прямих переговорів з Україною.
  • Пригожин стає дедалі сміливішим у своїх словесних атаках на Міноборони (МО) Росії та Кремль.
  • Російські війська продовжували обмежені контратаки, щоб відвоювати втрачені позиції поблизу Кремінної.
  • Російські війська продовжували наступальні дії поблизу Соледара, Бахмута, Авдіївки та Донецька.
  • Міноборони РФ продовжує намагатися применшити роль ПВК "Вагнер" у заявлених тактичних наступах в районі Соледара.
  • Українські офіційні особи зазначили, що російські війська зосереджені в Запорізькій області, можливо, для проведення великих оборонних або наступальних зусиль.
  • Російські збройні сили все частіше використовують запальні боєприпаси для ударів на півдні України, які в іншому випадку здаються звичайними, та підтверджують нещодавню оцінку ISW про те, що російські збройні сили, ймовірно, зіткнуться з нестачею звичайних артилерійських снарядів.
  • Українські та російські джерела продовжували вказувати, що російська влада, ймовірно, готується до другої хвилі мобілізації.

Нагадаємо, 11 січня Міноборони РФ призначило нового командувача окупаційних військ в Україні. Ним став начальник Генштабу ЗС Росії Валерій Герасимов.

Пізніше в Інституті вивчення війни наголошували на тому, що таке призначення є частково політичним рішенням. Таким чином Путін хоче послабити владу силовиків, лідером яких був Сергій Суровікін.

Статьи по теме
Кремль хоче об'єднати три найбільші нафтові компанії РФ, - ISW
Кремль хоче об'єднати три найбільші нафтові компанії РФ, - ISW

Російська влада розглядає злиття трьох найбільших нафтових компаній - "Роснефть", "Газпром нафта" і "Лукойл". Це допоможе укласти більш вигідні енергетичні угоди з незахідними країнами.
12.11 — 760

Кремль хоче залучати робочу силу з Азії, але є серйозна проблема, - ISW
Кремль хоче залучати робочу силу з Азії, але є серйозна проблема, - ISW

Російська Федерація відчуває постійну нестачу робочої сили. Кремль намагається залучати мігрантів з Центральної Азії та вивчає способи примирити їх з етнічними росіянами.
10.11 — 916

Росію може очікувати дефіцит ППО, що обмежить застосування авіації на фронті, - ISW
Росію може очікувати дефіцит ППО, що обмежить застосування авіації на фронті, - ISW

Росія має проблеми з постачанням компонентів для виробництва ППО. Якщо Україна знищить значну кількість російських систем, ворог може зазнати дефіциту та обмежить застосування авіації.
04.11 — 322