Мобілізаційні заходи в країні тривають "у спокійному режимі".
В Україні триває загальна мобілізація, оголошена після початку повномасштабного вторгнення Росії. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, але для деяких категорій є винятки. Пише ТСН.
Відповідно до закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", такі категорії громадян не підлягають мобілізації:
Зокрема мобілізації не підлягають чоловіки та жінки, які є батьками та виховують дітей:
Також не можна мобілізувати:
На військову службу не можуть призвати одержувачів професійної передвищої та вищої освіти, асистентів-стажерів, аспірантів та докторантів, які навчаються на денній чи дуальній формах здобуття освіти.
Окремо визначаються категорії депутатів і держслужбовців, які не підлягають призову: народні депутати України та депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, працівники певних органів — військового управління, військових частин, установ, підприємств і організацій, ЗСУ, Міністерства оборони, Служби безпеки України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Нацгвардії, Служби зовнішньої розвідки, Нацполіції, Держприкордонслужби, Нацгвардії, Національного антикорупційного бюро, податкової поліції, Управління державної охорони України, Державного бюро розслідувань, Державної виконавчої служби України, деякі категорії чиновників.
Нагадаємо, міністр оборони Олексій Резніков розповів, що наразі мобілізація в Україні триває "у спокійному режимі".
"В масовій мобілізації станом на сьогоднішній день я не бачу потреби. Утім, звісно, ситуація на фронті може змінитися в будь-який спосіб, у будь-який момент..." - заявив міністр.
До ЗСУ призивають насамперед тих, хто вже має досвід участі в бойових діях.
Громадян, які не проходили військову службу, в обов'язковому порядку направляють на навчання, мінімальний термін - один місяць. Далі залежно від складності спеціальності цей термін може бути набагато більшим.