Який порядок організації військового обліку затверджений Кабміном.
Постановою від 30 грудня 2022 р. № 1487 уряд України затвердив новий порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Пише ТСН.
Подавати відомості про себе для військкомату 2023 року можна буде через "Дію". Також у постанові прописано взаємодію між Єдиним державним реєстром військовозобов'язаних та іншими державними базами даних. Таким чином свіжі дані про призовника автоматично стікатимуться до військових.
Дипломатичні відомства повинні будуть вести облік українців, які знаходяться в іншій державі.
Приймати на роботу або навчання військовозобов'язаного зможуть тільки після надання ним актуального військового квитка (зокрема через "Дію") або постановки на військовий облік.
Постановою регулюються обов'язки роботодавців. Якщо громадянин України є військовозобов'язаним, його можуть взяти на роботу лише у разі надання дійсного військового квитка. У разі, якщо на робоче місце прийде повістка, керівник установи повинен повідомляти про це працівника.
Робітники центрів зайнятості повинні будуть подавати інформацію про всіх безробітних, які підпадають під категорію військовозобов'язаних.
Жінки з медичними фахами після отримання тимчасове посвідчення військовозобов'язаного, повинні з’явитися у військкомат протягом 7 днів.
Для звіряння даних про призовників співробітники військового комісаріату зможуть робити побудинковий обхід, який санкціонує місцева влада (мер, сільський чи селищний голова).
Основні правила постанови визначають порядок обліку, отримання повістки, зміну місця проживання, проходження військово-лікарської комісії: