Контракти.ua

623  —  23.12.22
Глава Євроради виступив за припинення членства Росії в Радбезі ООН
Глава Євроради виступив за припинення членства Росії в Радбезі ООН

Необхідно встановити механізм щодо припинення членства Росії у Раді безпеки ООН. Оскільки вона зухвало порушує міжнародне право.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву голови Європейської ради Шарля Мішеля в інтерв'ю телеканалу RTVi.

"Думаю, що в міжнародному праві є вада, якщо постійний член радбезу ООН, у цьому випадку Росія, зухвало порушує міжнародне право. На мій погляд, слід було б встановити механізм припинення членства: я не говорю про повне виключення Росії, але як мінімум про припинення членства Росії в Раді безпеки", - сказав Мішель.

Втім, за його словами, наразі це нібито "неможливо", оскільки "приведе в глухий кут сам концепт безпеки ООН".

"Ми добре бачили, що до початку бойових дій в Україні (війни - ред.) концепт безпеки ООН вже сильно барахлив і мав чимало труднощів у функціонуванні під час вирішення великих міжнародних проблем. Отже, я серед тих, хто вважає, що рано чи пізно реформа функціонування ООН буде обов'язковою", - прогнозує Мішель.

Статьи по теме
Росія погрожує
Росія погрожує "систематичними" ударами по Києву: що за цим стоїть насправді

Росія погрожує новими ударами по Києву, але справжня причина не має стратегічного пояснення.
26.05 — 276

Росіяни увосьме атакували станцію метро
Росіяни увосьме атакували станцію метро "Лук’янівська" в Києві: які пошкодження та коли вона запрацює

Унаслідок нічної ракетної атаки на Київ увосьме постраждала станція метро «Лук’янівська», а також вихід зі станції «Хрещатик».
24.05 — 456

Росія атакувала будинок, де живе посол Албанії: Тирана викликала російського дипломата
Росія атакувала будинок, де живе посол Албанії: Тирана викликала російського дипломата

Нічна атака РФ на Київ поставила під загрозу життя посла Албанії в Україні. Албанська влада вже вдалася до дипломатичних кроків у відповідь.
24.05 — 310