Ротація особового складу окупаційних підрозділів, за словами Жданова, здійснюється через країни ЄС.
Військовий експерт Олег Жданов розповів, як Росія здійснює логістику зі своїм контингентом військ в окупованому Придністров'ї, адже сушею і повітрям туди шлях закритий. Пише ТСН.
Про це він пояснив у своєму youtube-каналі.
"Зараз – ніяк. Щоправда, я не знаю, чи курсують зараз ешелони з товарами подвійного призначення з Білорусі через Європу до Молдови і Придністров'я. Хоча думаю, навряд чи ЄС пропускає такі ешелони. Можливо, товари з РФ пропускає Молдова через свій порт на Дунаї", – припустив експерт.
За його словами, також постачання до Придністров'я може здійснюватися через треті країни. У такому разі вантажі можуть прибувати у порт Молдови на кораблях під прапорами інших держав.
"Скажу точно, що військові вантажі до Придністров'я не постачаються. Ротація особового складу здійснюється через країни ЄС. Російські військові їдуть як туристи через ЄС і Молдову. Таким же чином виїжджають звідти, – пояснив Жданов.
Саме тому Кремль намагається набирати контрактників з-поміж жителів Придністров'я, аби не везти особовий склад з Росії.
Раніше у розвідці Молдови попередили про загрозу вторгнення РФ 2023 року. Військовий оглядач Денис Попович оцінив загрози для Молдови і назвав можливість нападу російської армії на цю країну досить гіпотетичною.
Нагадаємо, що у Придністров'ї станом на початок 2022 року був розміщений один російський батальйон у складі 412 людей та два батальйони військової частини №13962, з приблизно 1,5 тис. військових для охорони складу боєприпасів у селі Ковбасна. Цей склад є одним із найбільших у Європі.
Зазначимо, що до 1940 р. частина території Придністров'я перебувала у складі Української РСР. У 1924 році на цих теренах була створена Молдавська Автономна Радянська Соціалістична Республіка. 1940 року, після анексії Бессарабії Радянським Союзом МАРСР приєднали до новоствореної Молдавської РСР. Північно-східні райони МАРСР повернули до складу Одеської області України.
Після розвалу Радянського Союзу Придністров'я в односторонньому порядку проголосило "незалежність" від Кишиневі. На стороні сепаратистів воювали російські окупанти, як залишилися у регіоні під виглядом "миротворців".
Водночас, на території Придністров'я, за даними перепису 2004 року, майже 30% населення — українці.