Солодощі — найпопулярніший подарунок на святого Миколая. Проте цукор, який входить в склад більшості цукерок, завдає чималої шкоди організму.
ТСН.ua розповідає, чим замінити солодощі.
Напередодні дня святого Миколая дуже важливо нагадати батькам, що цукерки, шоколадки та інші солодощі, які продаються в магазинах, часто містять багато цукру. Про це попередили в Центрі громадського здоров’я МОЗ. Цукор негативно впливає на організм. Іне лише дитячий. Що ж робити? Не залишити ж малечу без солодкого сюрпризу під подушкою? На щастя є корисні альтернативи.
Які альтернативи радять спеціалісти:
Приготувати “цукерки” з сухофруктів та горіхів можна і самостійно. Така корисна альтернатива магазинним солодощам буде не лише смачною, але й допоможе зблизитися зі своєю родиною. Адже ви можете готувати все це разом з дітьми.
За американським дослідженням діти від 2 до 18 років не повинні споживати більше цукру, ніж 25 г на день. А до двох років солодощі краще взагалі не давати. На жаль, дуже часто цукор можна знайти навіть в тих продуктах, які багато хто вважає корисними. Наприклад, в йогуртах чи соках. Тому навіть під час свят, як от день святого Миколая, не варто робити дітям жодних поступок і змінювати їхній раціон в гірший бік.
"Вільний цукор” негативно впливає також і на дорослий організм. Саме через нього швидко набирається вага, порушується обмін речовин, розвиваються серцево-судинні захворювання і цукровий діабет. Негативно впливає цукор на здоров’я зубів, адже спричинює розвиток карієсу.