Контракти.ua

498  —  10.12.22
Путін намагається ввести Захід в оману, говорячи про різні цілі в Україні, - ISW
Путін намагається ввести Захід в оману, говорячи про різні цілі в Україні, - ISW

Кремль, ймовірно, не відмовився від своїх максималістських цілей в Україні, попри те, що прессекретар Кремля Дмитро Пєсков вперше визнав, що нинішня територіальна мета Москви полягає в тому, щоб повністю захопити чотири частково окуповані області України.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW).

Пєсков скористався можливістю ще більше отримати вигоду із прагнення Заходу до переговорів 8 грудня, розширивши висловлювання президента Росії Володимира Путіна щодо планів "приєднання" нових російських територій.

Пєсков заявив, що одна з головних цілей Росії полягала не в анексії нових територій, які зараз не знаходяться під окупацією Росією, оскільки "має ще багато роботи" для повної окупації Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.

Пєсков також заявив, що Кремль, як і раніше, переслідує свої цілі "демілітаризації" та "денацифікації" в Україні, які підтверджують, що Росія, як і раніше, домагається зміни режиму та ліквідації здатності України протистояти майбутнім атакам чи тиску Росії.

Іншими словами, цілі Кремля залишаються незмінними порівняно з тими, що були поставлені після виходу Росії з-під Києва. Коментарі Пєскова були відображенням військових цілей чи вимог Росії.

Проте кремлівські повідомлення, орієнтовані на Захід, продовжують злити провоєнну спільноту блогерів, які дедалі частіше звинувачують Кремль у відхиленні від своїх початкових військових цілей в Україні.

Путін може навмисно дистанціюватися у своїй риториці від нереалістичних вимог націоналістів щодо воєнних дій Росії в Україні.

Ключові висновки аналітиків ISW

  • Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що ризик російської ядерної ескалації невеликий.
  • Голова Об'єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі заявив, що взимку бойові дії в Україні можуть посилитись.
  • Високопоставлений кремлівський чиновник визнав, що Кремль зазнає критики з боку провоєнної спільноти.
  • Українські офіційні особи заявили, що російські війська додатково мілітаризували Запорізьку атомну електростанцію (ЗАЕС).
  • Російські війська зміцнили позиції в районі Сватового і провели контратаки в районі Кремінної на тлі контрнаступних операцій українських військ на сході України.
  • Російські війська продовжували наступальні дії на напрямках Бахмут та Авдіївка-Донецьк.
  • Представник російського уряду дав зрозуміти, що слово Путіна — закон, коли йдеться про військову мобілізацію російських громадян.
  • Російська окупаційна влада посилила заходи безпеки на окупованих Росією територіях України.

Нагадаємо, ще 7 грудня російський диктатор Володимир Путін заявив, що так звана спеціальна військова операція може стати тривалим процесом.

Втім, Україна, на відміну від окупантів та їхніх мрій, має інші плани. Президент Володимир Зеленський у своєму зверненні заявив, що з нетерпінням чекає на мирний час для України вже у 2023 році.

Статьи по теме
Росія має обмежений ОПК, але все ще може підтримувати боєздатність армії, - ISW
Росія має обмежений ОПК, але все ще може підтримувати боєздатність армії, - ISW

Росія сьогодні має обмежену оборонну промислову базу з виробництва зброї та недостатню кількість серійних ліній для виробництва танків. Однак це не заважає агресору виробляти достатню кількість техніки у нинішньому темпі для підтримки своїх військових зусиль у середній- та довгостроковій перспективі.
13.02 — 374

США важливо допомагати Україні, доки вона не збудує власний оборонпром, - ISW
США важливо допомагати Україні, доки вона не збудує власний оборонпром, - ISW

Допомога Сполучених Штатів для України в найближчій та середньостроковій перспективі залишається життєво необхідною, щоб допомогти країні розбудувати власну оборонно-промислову базу. Тривалість цієї допомоги буде залежати від прогресу Києва у виробництві власних зразків озброєнь.
08.02 — 348

Росія може виготовляти щонайменше сотню танків на місяць, - ISW
Росія може виготовляти щонайменше сотню танків на місяць, - ISW

За даними Міністерства оборони Великої Британії, російська оборонно-промислова база може виробляти щонайменше 100 основних бойових танків на місяць. Це дозволить агресору замінити втрати на полі бою, а російським військам продовжувати свої нинішні темпи операцій "в осяжному майбутньому".
02.02 — 359