Контракти.ua

1120  —  03.12.22
Чому російські БТГр так погано управляються: про втрати командної ланки ворога
Чому російські БТГр так погано управляються: про втрати командної ланки ворога

Віктор Кевлюк: Війну проти нашої держави РФ почала маючи у складі своїх Сухопутних військ максимум 280 тисяч осіб, у ПДВ – 45 тисяч, у морській піхоті – 35. З цих 360 тисяч відкинемо підрозділи забезпечення та обслуговування, навчальні заклади. Військ постійної готовності в РФ було від 134 до 168 тисяч.

За експертними оцінками вбитими, пораненими та полоненими ЗС РФ втратили станом на 22.11.22 341.000 осіб, тобто від професійної російської армії, що вдерлася в Україну у лютому, не лишилося практично нічого (цифри наводить російський військовий експерт Павло Лузін).

Проведення мобілізації пояснюється жахливою нестачею живої сили, котру не вдалося компенсувати псевдодобровольчим рухом. Мобілізація ніяк не виправила тяжке становище на фронті, тому що не можна в сучасній війні воювати ненавченими людьми.

Пенсіонінформбюро вирішило розібратися, чому російські БТГр так погано управлялися. Так ось...

Частка офіцерів серед загальної кількості загиблих російських військових поступово знижувалася з 20% у березні та квітні до 17% у червні та липні, але зараз знову намітилася тенденція зростання втрат серед командної ланки російської армії.

Найбільших втрат у загальній їх структурі зазнали мотострільці та десантники, тобто ті, хто безпосередньо веде бій – по 20%. Половина встановлених втрат – військовослужбовці віком від 18 до 26 років, куди потрапляють командири взводів і рот.

Експерт британського Королівського інституту досліджень у галузі оборони та безпеки Самуель Кренні-Еванс вважає, що достатньо велика частка втрат серед офіцерів може означати, що російські офіцери частіше опиняються на полі бою, ніж, наприклад, їхні західні колеги. Тобто на передньому краї їх бойових порядків немає людей, котрим можна довіряти виконання бойового завдання та котрі спроможні у професійному плані здобути перемогу.

Втрати офіцерського складу ЗС РФ не критичні, але дуже відчутні.

Відомо, що з посади командувача ПДВ ЗС РФ було усунуто генерал-полковника Сердюкова, на котрого поклали відповідальність за низьку ефективність та великі втрати серед російських підрозділів ПДВ у Україні, особливо у перші тижні вторгнення в боях під Києвом. Саме у період його керівництва понад 60% усіх БТГр ПДВ РФ під Києвом було знищено, а після відступу саме він відправив десантників без відновлення боєздатності на Харківський напрямок, де за ПДВ ЗС РФ остаточно закріпився новий девіз: "Ніхто крім нас, але ми після вас".

Автор: Віктор Кевлюк, військовий експерт, полковник ЗСУ

Статьи по теме
Ми маємо воювати за свою землю. Не чекайте, що вас це омине. Готуйтесь
Ми маємо воювати за свою землю. Не чекайте, що вас це омине. Готуйтесь

Віктор Андрусів: Різкість наведемо. 1. Пріоритетом для путіна залишається вихід на межі Луганської і Донецької областей. Це єдина ціль СВО, при досягненні якої можна говорити про успіх і починати переговори. Я думаю, що сьогоднішня стратегія кремля полягає в наступному: вихід на межі, організація потужної оборони, відбиття нашого контрнаступу, переговори і збереження завоювань.
вчера, 21:37 — 252

Том Купер. Війна в Україні 1 лютого 2023. Оперативний рівень
Том Купер. Війна в Україні 1 лютого 2023. Оперативний рівень

Сьогодні – саркастичний погляд Тома Купера на потуги росіян виглядати «боєздатними» та їхнє (не)вміння вдавати, що все йде за планом. А також цього разу трохи критики офіцерів нижчої ланки ЗСУ та високої оцінки вміння нашої артилерії протистояти російським атакам.
02.02 — 414

Чому світ потребує української перемоги. Тімоті Снайдер
Чому світ потребує української перемоги. Тімоті Снайдер

Надзвичайно важливий текст американського історика Тімоті Снайдера в перекладі українського історика Сергія Громенка. 15 тез про те, чому світ потребує української перемоги.
26.01 — 470