Контракти.ua

264  —  02.12.22
В Україні зруйновано або не працює близько 20% хлібозаводів
В Україні зруйновано або не працює близько 20% хлібозаводів

В Україні близько 20% підприємств хлібопекарської галузі зруйновані або не повернулися до виробництва з початку військового агресії РФ. Але в Україні є мережа потужних хлібозаводів, розрахованих на виробництво хліба зі значним резервом потужностей. Вони дозволяли нагодувати 50 млн людей.

Про це розповів перший віцепрезидент «Всеукраїнської асоціації пекарів» Юрій Дученко, пише AgroPortal.ua.

Він зазначив, що з початку війни в Україні знизилося споживання хліба на 15%, оскільки в країні зараз значно менша кількість населення.

«Це пояснюється міграційною складовою та зниженням купівельної спроможності населення. Через інфляцію та подорожчання продуктів харчування люди не можуть дозволити собі купувати звичний набір продуктів. Ми бачимо зараз тенденцію переходу на купівлю половинки української хлібини, а не цілої, як це було раніше», — пояснив експерт.

За словами Дученка, деякі заводи, які були пошкоджені чи в окупації, вже почали відновлювати виробництво. Наприклад, після деокупації Бериславський хлібозавод повернувся до переліку працюючих українських виробників, Херсонський хлібозавод розглядає можливість відновлення виробництва.

«Щоправда, до закінчення війни донори та фонди не надають фінансування, не можна розраховувати на репарацію. Фінансові виплати обіцяють, але після закінчення війни. Хто хоче поновлювати роботу сьогодні, має шукати кошти, брати кредити та самотужки відновлювати підприємства. Єдине, що зараз обіцяють компенсувати витрати на техніко-економічні проєкти», — резюмував він.

Статьи по теме
В Україні продовжують дорожчати популярні продукти
В Україні продовжують дорожчати популярні продукти

За прогнозами економічних експертів, вартість життя в Україні у 2023 році продовжить зростати. Будуть підвищуватися ціні як на імпортні, так і українські товари.
вчера, 19:00 — 150

Через війну посівні площі зменшились на 25%
Через війну посівні площі зменшились на 25%

Заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький заявив, що через ведення бойових дій або тимчасову окупацію територій наразі неможливо використовувати 25% посівної площі
28.01 — 159

В Україні ростуть ціни на м’ясо
В Україні ростуть ціни на м’ясо

Економічні експерти прогнозують, що у 2023 році продовжать зростати у ціні як імпортні, так і українські товари.
26.01 — 236