Контракти.ua

333  —  26.11.22
Дефіцит в енергосистемі знижено до 25% - Укренерго
Дефіцит в енергосистемі знижено до 25% - Укренерго

Дефіцит потужності в українській енергосистемі на ранок суботи 26 листопада знизився до 25% порівняно з 30% станом на вечір п’ятниці.

Про це повідомляє НЕК Укренерго.

У компанії зазначають, що енергетики продовжують відновлювати енергосистему.

Повідомляється, що станом на 11.00 запроваджено в роботу ще один атомний блок, збільшується потужність до планового рівня на інших.

«Таким чином, виробники електроенергії зараз покривають близько 75% потреб споживання», — йдеться в повідомленні НЕК.

Водночас ще 25% електроенергії залишаються в дефіциті, тому в суботу на всій території України діє режим обмеження споживання.

Укренерго також зазначає, що компанія більше не визначає які види відключень — аварійні або планові - будуть застосовані, це вирішують обленерго.

«Зараз ми змінили тактику, і доводимо до обленерго не те, на скільки мегават потрібно обмежити споживання в кожній області, а навпаки, який ліміт споживання в області», — зазначив глава оператора Володимир Кудрицький.

Тобто диспетчери обленерго отримують показник споживання для області, перевищувати який не можна. А схему відключень, яка дасть змогу дотримуватися встановленої норми споживання, кожне обленерго складає самостійно.

«Зараз кожен українець, в будинок якого повернулося світло, може допомогти швидше повернути його іншим, просто економно споживаючи електроенергію. Це дасть змогу менше застосовувати обмеження, спрямовані на запобігання аваріям, а також допоможе енергетикам зосередитися на ремонтах пошкоджених об'єктів, від яких залежить живлення цілих областей», — резюмували в Укренерго.

Статьи по теме
У Міненерго назвали регіони з найскладнішою ситуацією зі світлом
У Міненерго назвали регіони з найскладнішою ситуацією зі світлом

Ситуація з електропостачанням в Україні продовжує покращуватися, дефіцит електричної потужності на вечірній максимум очікується на рівні до 12% від потреби.
04.02 — 190

Дефіцит в енергосистемі дещо зменшився – Укренерго
Дефіцит в енергосистемі дещо зменшився – Укренерго

Споживання електроенергії дещо зменшилося порівняно з початком тижня - зменшився і дефіцит в енергосистемі, хоча він все ще залишається суттєвим. Ліміти споживання доведені до всіх обленерго.
02.02 — 168

Дефіцит електрики залишається значним – Укренерго
Дефіцит електрики залишається значним – Укренерго

В Україні на вихідних зменшилось споживання електроенергії, але дефіцит в енергосистемі залишається значним.
28.01 — 370