Дипломна робота – бакалаврська чи магістерська – це наукова праця. А значить, і підхід до їх реалізації має бути відповідним. Тут потрібно:
Є й розписана структура таких робіт та їх зміст. Все це можна прочитати в методичках та іншій документації, яка надається кафедрою або конкретним викладачем, який займається захистом. Але ми дамо кілька практичних порад, які зазвичай не пишуть у методичній літературі щодо підготовки дипломних робіт.
Компанія «Курсовичок» допоможе з написанням курсових та дипломних, а також інших студентських робіт. Ми зібрали коло людей, які володіють актуальними теоретичними та практичними знаннями у всіх сферах та найрізноманітніших напрямках. Фахівці-консультанти допоможуть не тільки написати, а й підкажуть, як грамотно захистити роботу. Вони перевірять правильність розрахунків, підкажуть, як правильно виконати теоретичну частину завдання.
Будь-яка наукова робота починається з дослідження вже проведених досліджень з конкретної тематики. Тобто для початку треба сісти за книги, відкрити монографії та статті з тематики, які є у вільному доступі.
Загальна рекомендація така – якщо є бажання написати кваліфіковану роботу, яка охоплює поточний рівень знань у певному питанні, слід розпочати хоча б із 40-50 робіт. І поступово прагнути показника 100 прочитаних і проаналізованих наукових праць. Це не обов'язково товсті книги та монографії на 1000 сторінок. Але в будь-якому випадку, це мають бути різні думки експертів на тему. І тут важливо не просто перечитувати студентські публікації на тематику, а відбирати ті, які можна назвати джерелами теоретичної інформації:
Ще одне хороше джерело інформації – джерела у «сирому» вигляді, тобто документи, дані статистики, звітність тощо. Такі первинні джерела – це практично «замах» на дисертаційний рівень, спроба обґрунтувати свою думку з урахуванням практичних відомостей без втручання аналізу інших учених. Але, зрозуміло, для аналізу цих даних потрібно накопичити їх значну кількість, а для висновків необхідно обґрунтувати релевантність та охоплення відомостей, їх відповідність науковим критеріям збору та оцінки первинних даних.
Написання дипломної роботи насправді переважно творча, ніж технічна робота. Необхідно відібрати з багатьох розрізнених даних і відомостей зерно істини. І показати їх в зрозумілому за змістом та змістом, текстом. Будь-який технічно грамотний текст не передає думки автора, не показує глибини його знань та виконаної ним роботи. Просте накопичення відомостей, які пов'язані між собою, не несе ніякої цінності. Має бути якісний аналіз та реально нові знання з теми. Тому дипломна робота має підтвердити:
Це, по суті, і є підтвердженням того, що студент перетворюється на справжнього фахівця у певному напрямку.