Вічнозелена красуня вважається невід'ємною частиною святкування серед українців. Коли краще ставити ялинку вірянам.
Першими прикрашати ялинку до Різдва почали північні германці. В Німеччині дітям все ще розповідають легенду про святого Боніфація, який одного разу прийшов до язичників і сказав, що вони поклоняються дубу, який, насправді, не має жодної магічної сили. Щоб довести свою правоту, святий зрубав дерево. Коли дуб падав, він поламав своїм гіллям всю іншу рослинність. Вціліла лише ялина. Тоді Боніфацій вирішив, що саме вона буде символом Ісуса Христа. Пише ТСН.
Якщо ви хочете насолодитися запахом натурального дерева, варто звернути увагу на одну важливу деталь: хвоя ялинки починає швидко жовтіти й опадати. Особливо, коли її приносять з морозу до теплого будинку. В середньому, дерево залишається свіжим близько 15 днів. Тому ідеально поставити ялинку і прикрасити її за тиждень до Нового року. Тоді вона точно радуватиме вас ще й на Різдво (7 січня).
Штучна ялинка догляду не потребує. А тому її можна ставити в будь-який зручний для вас час, щойно вам захотілося відчути трохи свята.
Якщо ваша родина належить до вірян західного обряду, тоді найсприятливішими датами для того, щоб поставити ялинку на Новий рік, вважаються перші дні грудня. Але це підходить лише для штучного дерева. З живою ялинкою краще зачекати і поставити у другій половині місяця. Головне — зробити це до 25 грудня, коли римо-католики святкують Різдво.
В давнину існували повір'я, коли саме краще ставити ялинку для святкування новорічно-різдвяних свят. Якщо ви хочете посилити зв'язок зі своїм родом, можете звернути увагу на такі дати:
Існує також дата, коли точно не можна ставити ялинку на Новий рік. І це — 22 листопада. Згідно з народними прикметами, цього дня починає господарювати зима, а тому навіть якщо ви дуже попросите здійснення бажань, вищі сили вам не допоможуть.
Існують також і християнські традиції, коли ставити ялинку на Новий рік. Церква вважає, що вічнозелене дерево є символом достатку, надії на краще життя та віри в Христа. Ставлять її традиційно в перших числах грудня. А перед тим, як прикрашати ялинку, обов'язково прочитайте молитву.
А ось прибирати дерево потрібно після 14 січня, тобто після Старого Нового року (Василя). Головне — встигнути до святкування Водохреща (19 січня).
До речі, не варто просто залишати ялинку біля сміттєвих баків. За народними прикметами, так ви прирікаєте себе та своїх рідних на фінансові негаразди. Краще обмотайте її плівкою або старим простирадлом, а потім віддайте на перероблення.