Контракти.ua

910  —  20.11.22
Люди житимуть на Місяці уже цього десятиліття – NASA
Люди житимуть на Місяці уже цього десятиліття – NASA

Люди зможуть залишатися на Місяці упродовж тривалого часу у найближче десятиліття.

Про це повідомив BBC керівник програми місячного космічного корабля Orion у NASA Говард Ху. За його словами, умови для життя людей на Місяці необхідні для підтримки наукових місій.

День запуску ракети Space Launch System за програмою Artemis був "історичним", сказав Ху, а спостереження запуску для нього було "неймовірним відчуттям" та "мрією".

Якщо перший політ Artemis буде успішним, то наступний буде вже пілотованим, а під час третього буде здійснено посадку на Місяць вперше з 1972 року. Поточна місія, за словами Ху, проходить вдало.

Одним із найважливіших етапів місії Artemis 1 є безпечне повернення Orion на Землю. Корабель увійде в атмосферу планети зі швидкістю 38 000 км/год, що у 32 рази перевищує швидкість звуку, а щит на нижній стороні піддаватиметься температурі, що наближається до 3000 градусів Цельсія.

У разі, коли безпеку компонентів і систем Artemis буде перевірено та доведено, люди зможуть залишатися на довгий термін на Місяці вже цього десятиліття. Вони зможуть дізнатися, чи є вода на південному полюсі супутника. Її можна буде використовувати як паливо для кораблів, що полетять у глибокий космос, зокрема до Марсу.

Корабель Orion має повернутися на Землю 11 грудня.

Статьи по теме
Марсохід Curiosity виявив дорогоцінний камінь на Марсі
Марсохід Curiosity виявив дорогоцінний камінь на Марсі

Учені з Університету штату Аризона провели аналіз даних марсоходу Curiosity та особливо знімків поверхні Марса, які він зробив під час своєї подорожі.
07.01 — 6569

Апарат NASA показав, який вигляд має зима на Марсі
Апарат NASA показав, який вигляд має зима на Марсі

За словами вчених, на Марсі також існує сухий лід, який є твердою формою вуглекислого газу.
27.12.22 — 932

Апарат InSight офіційно завершив роботу на Марсі, - NASA
Апарат InSight офіційно завершив роботу на Марсі, - NASA

Американське космічне агентство NASA офіційно попрощалося з посадковим модулем InSight, який чотири роки досліджував нутрощі Марса.
23.12.22 — 728