"Аерофлоту" не вистачає передкрилок, фар, допоміжних силових установок, повітрозабірників, кисневих генераторів і двигунів.
Найбільша авіакомпанія Росії "Аерофлот" через західні санкції почала розбирати літаки. З них знімають справні частини та переставляють на інші літаки. Пише ТСН.
Про це повідомляє телеграм-канал Baza.
За інформацією пабліка, через вплив санкцій близько 50 літаків "Аерофлоту" перебувають у простої та не виконують польоти, а це - понад чверть авіапарку компанії. Більшу частину з них - 25 літаків - почали розбирати, бо не вистачає запчастин. Ще 18 бортів перебувають на техобслуговуванні та чекають на ремонт.
"Щоправда, чекати вони можуть довго — "Аерофлоту" не вистачає передкрилок, фар, допоміжних силових установок, повітрозабірників, кисневих генераторів і двигунів. Є проблема і з гальмівними пристроями: на складі авіакомпанії всього кілька подібних деталей для різних типів літаків", - йдеться в повідомленні.
Після вторгнення Росії до України Європейський союз запровадив санкції, зокрема проти авіагалузі. Серед обмежень - для росіян закрили небо більшість світових держав, а лізингодавці висунули вимогу повернути усі літаки їхнім власникам. Також ці літаки позбавили сертифікатів льотної безпеки.
В Росії намагаються обійти санкції і фактично крадуть літаки. Втім, захоплені літаки можуть літати хіба всередині країни та до декількох "дружніх" держав, і то до того часу, поки літаки перебувають у придатному технічному стані, оскільки ні ремонту, ні запчастин іноземні компанії їм постачати не будуть.
За даними Мінтрансу РФ, російський авіаринок цьогоріч очікує падіння пасажиропотоку ще на 20% від рівня кризового 2021 року, а в порівнянні з "золотим" 2019-м – більше ніж на 30%.