Контракти.ua

876  —  13.11.22
Більшість угорців невдоволені проросійською політикою Орбана
Більшість угорців невдоволені проросійською політикою Орбана

В Угорщині зростає невдоволення проросійським курсом правонаціоналістичного уряду Віктора Орбана - більшість населення виступає за суворіше засудження агресії рф проти України.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на АРА.

"Як свідчать дані опитування, яке було проведено соціологічним інститутом Publicus та опубліковано на інтернет-порталі "Nepszava.hu" в п'ятницю, 57% угорців висловилися за суворіше засудження росії у зв'язку з нападом на Україну. Дві третини опитаних вважають, що Орбану доведеться вибирати між москвою і Брюсселем", - йдеться у повідомленні.

При цьому 69% респондентів заявили, що вважають росію агресором у війні в Україні.

Згідно з опитуванням, серед прихильників влади є особливо великі побоювання щодо війни в сусідній Україні. Так, 75% прибічників Орбана заявили, що відчувають у зв'язку з цим занепокоєння, тоді як серед прихильників опозиції таких лише 50%.

"Натомість у політичних таборах існує одностайність щодо того, що Угорщина не повинна ані передавати Україні зброю, ані відряджати солдатів - такої думки дотримуються понад три чверті угорців", - ідеться у повідомленні.

Також зазначається, що після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну ставлення до путіна погіршилося у шести з десяти угорців.

Як відомо, росія з 24 лютого веде повномасштабну війну проти України. Угорський уряд послідовно ускладнює затвердження Євросоюзом нових пакетів санкцій проти рф, підтримуючи з москвою тісні торговельні відносини. Прем’єр Угорщини Орбан також ставив під сумнів звірства росіян в Україні, припускаючи, ніби злочини в Бучі могли бути постановкою.

Статьи по теме
Путін не змириться з поразкою у війні: його угорський друг Орбан пояснив причину
Путін не змириться з поразкою у війні: його угорський друг Орбан пояснив причину

Угорський прем’єр прогнозує затяжну війну і не вірить, що Україні допоможе західна зброя у протистоянні російській агресії.
31.01 — 1526

Критичної шкоди від Угорщини немає, Орбана потрібно
Критичної шкоди від Угорщини немає, Орбана потрібно "перечекати", - Кулеба

Україна не змінюватиме своєї позиції щодо Угорщини, поки вона не завдає "критичної шкоди" відносинам.
30.10.22 — 656

"Орбане, забирайся геть": в Угорщині спалахнули масштабні протести

Під час акції протесту помітили плакат із написом: "Росіяни - додому".
24.10.22 — 2099