Чому буряк втрачає колір в борщі, як цього уникнути і що додати для насиченості смаку.
Історики кажуть, що в Київській Русі борщ спочатку варили з борщівника - звідси і назва страви. Пізніше в нього стали додавати буряк, а в XIX столітті - ще й картоплю. УНІАН розкриє секрети приготування ідеального борщу, якого ви ще не пробували.
Раніше ми говорили про те, як приготувати справжній український борщ за класичним рецептом.
Всім відомо, що рецептів борщу існує безліч - у кожної господині свої нюанси і кулінарні хитрощі. Однак, є кілька обов'язкових правил, яких потрібно дотримуватися, щоб в результаті у вас вийшов наваристий і смачний борщ.
Бульйон
М'ясо обов'язково потрібно заливати холодною водою, варити його тільки на маленькому вогні і регулярно прибирати пінку. Це потрібно для того, щоб борщ залишався прозорим. Якщо ви не знаєте, яке м'ясо найкраще для борщу, то запам'ятовуйте - тільки на кісточці. Саме воно дає наваристу структуру, причому, не важливо, що ви використовуєте - свинину, яловичину або курку.
Якщо навіть після наших порад бульйон все одно залишився каламутним - долийте в каструлю холодної води і закип'ятіть рідину. Підніметься піна, ви її приберете і побачите, що бульйон став прозорим. Відповідаючи на питання про те, які спеції можна додавати в борщ, досвідчені кулінари називають лавровий лист і перець горошком - вони надають борщу незабутній аромат. Також краще покласти цілу цибулину для пікантного смаку.
Буряк
Багато господинь стикаються з різними проблемами в процесі приготування борщу саме через цей інгредієнт. Найголовніша дилема - як зварити борщ, щоб буряк не втратив колір. Для того, щоб ви не зіткнулися з такою ситуацією, запам'ятовуйте - сирий буряк додавати в зажарку не можна. Він забезпечить смак, але втратить колір, тому попередньо його можна зварити, запекти або протушкувати з томатною пастою.
Цукор і кислота
Унікальний баланс смаку, яким славиться борщ, створюється за рахунок додавання цукру - не більше 1-2 ч.л на п'ятилітрову каструлю. Ви можете "поцукрувати" зажарку з томатами або буряк, але зробити це потрібно обов'язково. Цукор не тільки підсолодить борщ в принципі, але і трохи "заспокоїть" смак томатів. Що стосується кислоти, то ви можете додати лимонну або влити трохи оцту, тоді баланс солодощів і кислинки буде витриманий ідеально. Головне - додавати кислоту до того, як ви покладете в каструлю буряк.
Правильна подача
Найкращі доповнення до борщу - це сало і часник. Для того, щоб зробити завершальний штрих, подрібніть сало з часником в блендері, посоліть, перемішайте, а потім додайте в борщ. Робити це потрібно через пару хвилин після того, як ви виклали капусту. Далі важливо настояти борщ - найкраще дати йому від 10 до 30 хвилин. Тоді всі продукти в борщі наситяться соком, спеції віддадуть свої аромати, а блюдо вийде наваристим і ситним.
Пропонуємо вашій увазі рецепт "Гетьманського" борщу, який здавна варили в Києві. Його особливість в тому, що він вариться на яловичині з додаванням квасолі - так робили тільки в одному регіоні.
Яловичину залити холодною водою, додати цибулю і лавровий лист, на великому вогні довести до кипіння. М'ясо витягнути, нарізати порційно, бульйон процідити, посолити, знову довести до кипіння. Буряк відварити, нарізати соломкою, викласти в бульйон разом з м'ясом і знову довести до кипіння. Нарізати картоплю часточками, нашаткувати капусту і додати в каструлю.
Зробити зажарку з моркви і цибулі, квасолю відварити до готовності, баклажани протушкувати з маслом і протерти через сито. Додати в борщ, варити ще 15 хвилин. Дати борщу настоятися, а потім подавати до столу зі сметаною і петрушкою.