Контракти.ua

363  —  28.10.22
Нацбанк спрогнозував ціни на бензин в Україні
Нацбанк спрогнозував ціни на бензин в Україні

Зростання цін на пальне в Україні суттєво сповільнювалося (до 66,2% р/р у вересні), хоча їх рівень стабілізувався на високому рівні. Це пояснюється зменшенням цін на нафту у світі та насиченням ринку завдяки налагодженню логістики й відновленню конкуренції між АЗС.

Про це йдеться в Інфляційному звіті Національного банку України (жовтень 2022 року).

"Надалі пальне дорожчатиме повільніше (до 20% на рік). З одного боку, ціни стримуватиме поступове зниження світових цін на нафту. З іншого - очікуване повернення системи оподаткування пального на довоєнний рівень зберігатиме ціни високими", - йдеться у звіті.

За прогнозом НБУ, ефекти перенесення високих цін на пальне триватимуть і надалі, зумовлюючи, зокрема, подорожчання транспортних послуг. Це підживлюватиме загальну інфляцію.

Статьи по теме
В Україні може здешевшати паливо
В Україні може здешевшати паливо

Особливих коливань цін на пальне не передбачається. Цілком можливе зниження вартості, оскільки світові котирування попри антиросійські санкції впали, а закупівельні ціни для України утримуються попередніми.
10.12.22 — 299

Дефіциту пального не передбачається – Шмигаль
Дефіциту пального не передбачається – Шмигаль

Прем'єр Денис Шмигаль заявив, що енергетичних ресурсів, зокрема пального, в Україні достатньо, щоб стабільно пройти зиму.
30.11.22 — 260

В Україні подешевшав борщовий набір
В Україні подешевшав борщовий набір

Через військове вторгнення Росії та бойові дії українці змушені готуватися до важкої зими та робити запас продуктів. В Україні закінчується сезон збирання овочів, тому на ринку поступово знижуються цін на них.
30.10.22 — 333