Покарання залежить від виду повістки.
Покарання ухилянтам в Україні передбачено залежно від виду повістки, яку вони проігнорували. Може бути адміністративна або кримінальна відповідальність. Пише ТСН.
Про це розповів НВ адвокат Віталій Гаделія.
Якщо призовнику вручили повістку на уточнення даних або проходження комісії, і він не з'явився - передбачена адміністративна відповідальність. Максимальний штраф - 8500 грн. Він може бути призначений у разі повторного правопорушення, зокрема для посадових осіб на підприємствах.
"Наприклад, якщо керівник не передав повістку працівнику. Адже якщо представник територіального центру комплектування та соціальної підтримки прийде на підприємство і не застане того чи іншого працівника, то залишає повістку, і обов’язок її передати покладається на підприємство", - пояснив юрист.
Кримінальна відповідальність наступає для осіб, які пройшли медичну комісію, яких визнано придатними, вони отримали мобілізаційне розпорядження і не з'явилися. Максимальний термін - до 5 років позбавлення волі.
"Якщо двічі вручили особі повістку на уточнення даних, вона не явилась, і її двічі притягнули до адмінвідповідальності, то вже втретє можуть відкрити кримінальне провадження і намагатись притягнути до кримінальної відповідальності. Були такі рішення", - додав адвокат.
Нагадаємо, головний військком Києва відповів, чи законно роздавати повістки поза домашньою адресою: в магазинах, ТЦ та на блокпостах. Також він пояснив, для чого проводять рейди, під час яких роздають повістки порушникам комендантської години.