Контракти.ua

740  —  14.10.22
Маск відмовився фінансувати Starlink в Україні
Маск відмовився фінансувати Starlink в Україні

Мільярдер Ілон Маск підтвердив, що його компанія SpaceX хоче відмовитися від фінансування послуг супутникового інтернет-зв’язку в Україні, який забезпечується терміналами Starlink, переданими як допомога нашій країні.

Про це він написав у коментарях у Твітері.

«SpaceX не вимагає відшкодувати витрати, але й не може постійно фінансувати існуючу систему і направити ще кілька тисяч терміналів, які використовують у 100 разів більше даних, ніж звичайні домогосподарства. Це нерозумно», – зауважив Маск.

Раніше телеканал CNN повідомив, що минулого місяця SpaceX надіслала до Пентагону листа, в якому зазначає, що вона більше не може продовжувати фінансувати сервіс Starlink. У листі також міститься прохання до Міноборони США взяти на себе фінансування урядового та військового використання Starlink в Україні.

На початку жовтня Маск висловив думку, що результатом ескалації між Росією й Україною може стати ядерна війна. Він запустив на своїй сторінці у Твітері опитування, де виклав власну формулу завершення війни, зокрема запропонував провести ще один «референдум» на тимчасово захоплених територіях України та забезпечити водою Крим.

У відповідь Президент Володимир Зеленський організував у Твітері своє опитування щодо того, «який Маск подобається більше»: той, що підтримує Україну чи той, що за Росію.

Згодом мільярдер написав, що й надалі дуже сильно підтримує Україну, але «переконаний, що масштабна ескалація війни завдасть великої шкоди Україні і, можливо, світу».

На початку цього тижня ресурс Vice опублікував статтю під заголовком: «Ілон Маск поговорив з Путіним перед публікацією твіту з мирним планом для України». Матеріал ґрунтувався на словах засновника Eurasia Group Яна Бреммера, який стверджував, ніби мав розмову з Маском, і той сказав, що спілкувався з кремлівським лідером перед тим, як запропонувати свою «мирну формулу» для України. У цій розмові Путін начебто переконував Маска, що готовий до переговорів з Україною за певних умов. Ці умови включали визнання Криму російським, постійний нейтральний статус України, а також визнання Києвом російської анексії чотирьох українських областей.

Однак після цього Маск заперечив факт спілкування з Путіним на цю тему, зауваживши, що мав з ним розмову 18 місяців тому, і вона стосувалася теми космосу.

Статьи по теме
В Офісі президента заперечили, що Зеленський нібито казав депутатам про необхідність готуватися до ще 2-3 років війни
В Офісі президента заперечили, що Зеленський нібито казав депутатам про необхідність готуватися до ще 2-3 років війни

В Офісі президента заперечили, що президент Володимир Зеленський на зустрічі з депутатськими фракціями казав, що треба готуватися до війни тривалістю в ще два-три роки. Радник президента Дмитро Литвин під час спілкування з журналістами в чаті ОП сказав, що “це той самий вкид, який вже був”.
27.05 — 322

Пісторіус заявив про ознаки переломного моменту у війні РФ проти України
Пісторіус заявив про ознаки переломного моменту у війні РФ проти України

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус бачить ознаки переломного моменту у війні Росії проти України.
13.05 — 280

Один день війни коштує Україні близько 450 млн доларів, - Сибіга
Один день війни коштує Україні близько 450 млн доларів, - Сибіга

Один день війни з Росією коштує Україні приблизно 450 млн доларів. 2026 рік може стати вирішальним для досягнення миру, однак без участі США це неможливо.
13.05 — 280