Контракти.ua

536  —  02.10
ФСБ була проти обміну "азовців", але Путін хотів повернути Медведчука – WP
ФСБ була проти обміну

Обмін полоненими між Росією та Україною наприкінці вересня схвалив особисто президент Росії Владімір Путін. Зокрема він наполіг на видачі Україні командирів «Азову» та отриманні одіозного проросійського політика і свого кума Віктора Медведчука попри те, що проти такої формули обміну були представники Федеральної служби безпеки (ФСБ).

Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на інформацію високопоставлених українських та американських чиновників, знайомих з цим питанням.

За словами джерел видання, в представників ФСБ були побоювання щодо того, що росіяни будуть незадоволені обміном, зокрема співвідношенням один майже до чотирьох. Також ФСБ турбувало, як люди відреагують на нерівноцінність обміняних полонених: отриманням Медведчука і передачею Україні командирів «Азову», яких російська пропаганда нарекла неонацистами.

«ФСБ була категорично проти, – сказав на умовах анонімності високопоставлений український чиновник, щоб обговорити чутливу тему. – Вони усвідомлювали наслідки того, як угода буде виглядати для громадськості».

WP зауважують, що президент України Володимир Зеленський назвав цей обмін «перемогою нашої держави», тоді як Кремль зазнав рідкої критики з боку російських прихильників війни проти України, які засуджували звільнення командирів «Азову».

«Це гірше за злочин... і гірше за помилку. Це – величезна дурість», – цитує видання Telegram російського терориста Ігоря Гіркіна.

Обмін стався, зазначає видання, коли Путін зазнав додаткового внутрішнього тиску через оголошення мобілізації в Росії, щоб підсилити російські підрозділи, які перебувають у складному становищі на фронті. Російські невдачі викликали сумніви щодо стратегічної мудрості лідера, який довгий час вважався проникливим і хитрим, хоча і безжальним.

Статьи по теме
Зеленський підколов Путіна, відповідаючи на запитання про тиск:
Зеленський підколов Путіна, відповідаючи на запитання про тиск: "Вже роки не ті"

Говорячи про психологічний тиск, президент України назвав себе досить спокійною людиною.
20.11 — 2020

Війна може закінчитися раніше, ніж ми військовим шляхом будемо все звільняти – Подоляк
Війна може закінчитися раніше, ніж ми військовим шляхом будемо все звільняти – Подоляк

Подоляк припустив, що війна в Україні може закінчитися автоматично з втратою окупантами якогось великого міста, наприклад Луганська, який перебував під окупацією вісім років.
19.11 — 1042

Зимова війна вигідна українцям, - міністр оборони США
Зимова війна вигідна українцям, - міністр оборони США

Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що взимку значну перевагу на фронті матимуть українці.
18.11 — 1011