Контракти.ua

314  —  25.09
Путін піде на ескалацію в Україні, бо його режим слабшає, - польський прем'єр
Путін піде на ескалацію в Україні, бо його режим слабшає, - польський прем'єр

З кожним днем режим російського диктатора Володимира Путіна слабшає. Тому найближчим часом можлива нова хвиля ескалація агресії РФ проти України.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прем'єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького, якого цитує "Польське радіо".

"Російський ведмідь поранений і, на жаль, найближчим часом можна очікувати ескалації насильства та хвилі російської агресії. Це не змінює того факту, що з кожним днем режим Путіна слабшає, втрачає кров і повітря", - заявив Моравецький.

Він зазначив, що звернення Путіна, в якому він оголосив про мобілізацію росіян "мало викликати страх", але це свідчить не про силу Росії, а про глибоку кризу, в якій вона опинилася.

"Із самого початку вторгнення весь світ дивився на ганьбу російської армії, наповненої технікою минулої епохи, танками, які кинуті посеред поля. Солдати, які, потрапили в український полон та заявляли, що їм сказали, що вони йдуть на навчання, а не на звичайну війну", - нагадав Моравецький.

Прем'єр звернув увагу, Путін довгий час не хотів відправляти на фронт етнічних росіян, тому в першу чергу кидали на війну "азіатські меншини з далеких російських республік".

"Тим більше приголомшлива реакція російського суспільства на новину про призов. Буквально після виступу Путіна російський інтернет захлиснула хвиля запитань про те, як уникнути призову в армію, а в пошуковій системі Google запанували запити: як зламати руку або як покинути Росію", - зазначив Моравецький.

За його словами, "будівля російської пропаганди вільно руйнується".

"Путін це знає, тому він продовжує такі, а не інші рішення. Російському ведмедю боляче, і, на жаль, найближчим часом можна очікувати ескалації насильства", - прогнозує Моравецький.

Він підкреслив, що дивиться на російські протести з якоюсь легкою надією, а західні політики, західна еліта "повинна прозріти".

"Польський уряд, Польща завжди буде голосом розуму, голосом миру, свободи та безпеки. У нас одна мета, і ця мета - перемога", - резюмував глава уряду Польщі.

Статьи по теме
В ЄС очікують
В ЄС очікують "надзвичайно швидких кроків" щодо членства України в блоці

Країни-члени Європейського союзу можуть зробити "надзвичайно швидкі кроки" щодо членства України. Зокрема, після того, як вона подала свою заявку.
03.12 — 173

Єврокомісія запропонувала знизити стелю цін на російську нафту, - WSJ
Єврокомісія запропонувала знизити стелю цін на російську нафту, - WSJ

Європейська комісія звернулася до 27 держав-членів ЄС із пропозицією затвердити стелю цін на російську нафту у розмірі 60 доларів за барель. Раніше обговорювалася стеля в діапазоні 65-70 доларів.
01.12 — 177

Росія передумала перекривати газ Молдові, але не виключила цього у майбутньому
Росія передумала перекривати газ Молдові, але не виключила цього у майбутньому

Російський "Газпром" відкликав погрозу скоротити постачання газу до Молдови з 28 листопада, але залишив за собою право зменшити або припинити поставки в майбутньому.
30.11 — 203