Контракти.ua

610  —  22.09.22
Страх перед владою переміг страх потенційної смерті. Що буде відбуватися далі в Росії?
Страх перед владою переміг страх потенційної смерті. Що буде відбуватися далі в Росії?

Вадим Денисенко: Більше 80% росіян проти мобілізації. На мітинги проти мобілізації вийшло всього кілька тисяч людей. Страх перед владою переміг страх потенційної смерті. Чому?

Будь-яка революція відбувається тоді, коли є шість факторів: лідер, ідея, структура, час, гроші і міжнародна підтримка. У росіян нема ідеї (потенційний страх смерті – це не ідея для революцій), немає де-факто лідера, практично нема структур, є трохи грошей і багато часу, який тратиться невідомо на що і немає міжнародної підтримки (бо немає ідей і лідерів).

Влада отримала перемогу, якої сама не очікувала. Та частина російського суспільства, яка теоретично могла б вийти на вулиці, зараз знаходиться в глибинній апатії. А із апатії, як відомо, є два виходи: ще більша апатія і агресія (втеча з країни теж сюди входить).

Єдина опозиція до влади – націоналісти (де-факто, агенти фсб, які зараз граються в опозицію до фсб, а в результаті мають всі шанси створити політичний альянс). Власне ці самі націоналісти залишаться головними критиканами влади на найближчі місяці.

Отже, що буде відбуватися далі в Росії?

1. Повний неспротив мобілізації дає карт-бланш владі на наступні місяці на ще більше закручування гайок (останні тижні показали певну розгубленість фсб, яка зараз точно зникне). І їхнім головним ворогом залишаться ліберали.

2. Націоналістична опозиція частково буде утилізована на фронті, частково буде грати роль контрольованої опозиції, щоб тримати в тонусі Путіна (фінт з мобілізацією, яку Путін довго не хотів проводити, показує, що він перестає бути одноосібним «альфа-самцем», він змушений грати в «колективне прийняття рішень»).

3. В суспільстві буде рости соціальне невдоволення. Але пацифістські настрої будуть залежати виключно від втрат на фронті. Головний принцип за яким житимуть росіяни і який буде активно підтримуватися владою: «головне, щоб не було гірше». В ідеологію переважно переставатимуть вірити, нерозуміння наростатиме, але втома від війни навряд чи наступить раніше літа наступного року (в цей період великі маси людей почнуть відчувати економічні проблеми і наростатиме психологічний дискомфорт від відсутності картинки майбутнього).

4. Міжнародний шантаж ядерною зброєю буде і, на жаль, рівень його загрози зростає (в силу того що тепер рішення приймаються колективно). Путін спробує зараз застабілізувати лінію фронту і далі буде дивитися по обставинах. І тут ми стикаємося з новою реальністю, якої досі не існувало: частина оточення Путіна буде штовхати його до тактичного ядерного удару. При чому частина буде це пропонувати зробити по дурості, а друга, спробує це використати для зміни влади в РФ.

5. На жаль, ми залишаємося критично залежними від постачання зброї. Саме вона є запорукою того, щоб зламати хребет російському режиму. Будемо сподіватися, що шантаж Путіна не зламає підтримку України.

І останнє. Щодо обміну полоненими і нелогічністю цього кроку на фоні мобілізації. Справа в тому, що домовленості були зроблені до рішення про мобілізацію. І порушити їх – зайти в конфлікт з Ердоганом, який є гарантом надходження приблизно 80%, так званого, паралельного імпорту в РФ.

Автор: Вадим Денисенко, журналіст, політик

Статьи по теме
Після війни: ветерани і суспільство чи суспільство ветеранів
Після війни: ветерани і суспільство чи суспільство ветеранів

Максим Колесников: Трохи антизради, бо вже сил нема бачити це нагнітання та ниття про те, як ми приречені після перемоги стикнутися з повним триндецом. Пройдусь по деяким пунктам, від яких особливо вже тіпає.
11.08.23 — 449

Поссорить Польшу с Германией: путинская Россия наступает на Европу
Поссорить Польшу с Германией: путинская Россия наступает на Европу

Виктор Небоженко: Кремль, на примере «запутанности» европейской истории и границ, пытается «раскачать» одновременно поляков и немцев на взаимный и общеевропейский реваншизм. В России набирает обороты мощная кампания стравливания Германии и Польши.
28.07.23 — 467

Россия, ракеты и украинские порты: в чем логика таких атак?
Россия, ракеты и украинские порты: в чем логика таких атак?

Игорь Тышкевич: Российская Федерация концентрируется на обстрелах портовой инфраструктуры Украины. Об этом свидетельствует география последних ракетных атак. И, увы, в той же логике события, вероятнее всего будут развиваться в ближайшие недели.
20.07.23 — 484