Контракти.ua

272  —  22.09
Світовий банк відновив інвестиції в Україну
Світовий банк відновив інвестиції в Україну

Світовий банк вперше з початку повномасштабної російсько-української війни почав давати гроші на інвестиції в Україну, а не просто на фінансування потреб країни.

Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки.

Міжнародна фінансова корпорація (IFC), що входить до структури Світового банку, виділила $30 млн для інвестиційного фонду, яким керує американсько-українська компанія Horizon Capital. Вона вкладатиме гроші у перспективні технології, а також експортноорієнтовані компанії, що працюють переважно в Україні та Молдові.

"Хочу привітати керівництво Horizon Capital в особі виконавчої директорки Олени Кошарної. Це знакова подія – попри війну, IFC ухвалює рішення виділити гроші для інвестицій в Україну. Це має стати позитивним сигналом і для інших потенційних інвесторів: в українську економіку можна і треба починати вкладати гроші вже зараз", – йдеться в заяві міністерки Юлії Свириденко.

Міністерство сподівається, що після IFC до інвестицій в Україну повернуться й інші кредитори: Європейський банк реконструкції та розвитку, Німецька корпорація з інвестицій та розвитку, Фонд Рокфеллера тощо.

Статьи по теме
Банкіри назвали найбільші ризики для фінансового сектору України
Банкіри назвали найбільші ризики для фінансового сектору України

Перелік основних джерел ризиків у фінансовому секторі Україні за останні півроку майже не змінився. У листопаді 2022 року топ-менеджери фінансових установ зійшлися на думці, що війна з Росією створює високі або дуже високі ризики.
04.12 — 442

Через загрозу санкцій. Банки Киргизстану відмовились обслуговувати російські картки
Через загрозу санкцій. Банки Киргизстану відмовились обслуговувати російські картки "Мир"

Банки Киргизстану відмовились обслуговувати російські картки "Мир" через загрозу вторинних санкцій з боку США.
04.12 — 155

Світовий банк: рахунок за відновлення України зростає, проте немає жодної
Світовий банк: рахунок за відновлення України зростає, проте немає жодної "втоми донорів"

Сума коштів, які будуть потрібні на повоєнне відновлення України, вже перевищила 350 мільярдів доларів, як раніше оцінювали завдані країні збитки внаслідок повномасштабної військової агресії з боку РФ.
03.12 — 136