Контракти.ua

740  —  20.09.22
92% українців хочуть приєднання України до ЄС, 79% - за вступ до НАТО
92% українців хочуть приєднання України до ЄС, 79% - за вступ до НАТО

Переважна більшість українців виступають за приєднання України до ЄС і НАТО в майбутньому.

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології та Національного демократичного інституту в Україні, проведеного 2-9 серпня.

Так, 92% опитаних хотіли б, щоб Україна до 2030 року стала членом ЄС – у порівнянні з травнем ця цифра зросла на 2 процентні пункти.

Очікують вступу України до ЄС до 2030 року 85% респондентів. У порівнянні з травнем цей показник знизився на 2 процентні пункти.

Крім того, 79% українців хотіли б вступу України до НАТО до 2030 року, у травні таких було 73%. Очікують приєднання нашої держави до НАТО 69% опитаних у порівнянні з 65% у травні.

Слід зазначити, що у грудні 2021 року 58% українців хотіли б членства України в ЄС, тоді як за НАТО були 48% опитаних.

Найбільше тих, хто хоче бачити Україну в ЄС на Заході і в Центрі (95% і 93% відповідно), на Сході і Півдні підтримка членства в ЄС знаходиться на рівні 89%.

Так само на Заході і в Центрі найбільше підтримують ідею вступу України в НАТО – 86% і 81% відповідно. На Півдні вступу до НАТО хочуть 73% опитаних, на Сході – 71%.

Загальнонаціональне дослідження було розроблене та проведене Національним демократичним інститутом в Україні. Польові роботи виконав КМІС з 2 по 9 серпня. Методом телефонних інтерв’ю (CATI) опитали 2510 осіб.

Території, які були непідконтрольні уряду України до 24 лютого, були виключені з дослідження. Середня похибка для національної вибірки не перевищує +/- 2,2%.

Статьи по теме
Україна стрімко втрачає населення: експерт оцінив показники смертності та народжуваності
Україна стрімко втрачає населення: експерт оцінив показники смертності та народжуваності

Демографи наголошують, що українці наразі фізично вимирають швидше, ніж відновлюються.
24.03 — 326

В Україну вперше за війну приїхало командування НАТО: Паліса розкрив мету
В Україну вперше за війну приїхало командування НАТО: Паліса розкрив мету

Військові ЗСУ можуть стати "умовними противниками" НАТО в межах навчань.
22.03 — 389

Українські військові навчатимуть союзників збивати
Українські військові навчатимуть союзників збивати "Шахеди": в ISW розкрили деталі

Україна планує направити групу військових фахівців на Близький Схід для передачі практичного досвіду протидії іранським ударним безпілотникам. Йдеться про бійців, які мають реальний досвід знищення дронів типу "Шахед".
09.03 — 310