Контракти.ua

522  —  06.09.22
Судити Путіна треба в Україні та швидко - експрокурор у справі Мілошевича
Судити Путіна треба в Україні та швидко - експрокурор у справі Мілошевича

Путін і його найближче оточення мають постати перед судом і отримати вироки, сам же суд варто провести в Україні.

Таку думку висловив колишній головний прокурор у справі Слободана Мілошевича Джеффрі Найс під час дискусії «російські воєнні злочини» в Брюсселі 5 вересня, передає Укрінформ.

Найс вважає за правильне, що українська генеральна прокуратура покладається на співробітництво з міжнародними колегами, їх експертизу. Водночас він зауважив, що «в процесі притягнення до відповідальності все можливо в національному законодавстві України, навіть за умови створення нового трибуналу».

Суд, вважає Найс, треба організувати в Україні, щоб його проводити українці, українською мовою, звісно, з залученням іноземних експертів. Прокурор вважає дуже доброю ідею організації спеціального трибуналу над агресорами.

Враховуючи свій досвід він радить «простоту» організації процесу. Суд над Мілошевичем був розпочатий понад 20 років тому, тоді він став свого роду експериментом, він, можливо, не був ідеальним і до того ж він був надто коштовним. Найс сподівається, що суд, який пройде в Україні, буде організовано за іншою системою і він стане набагато більш ефективним. Суди, які тривають роками, є малоефективними з багатьох причин, вважає прокурор.

«Ці злочини Путіна та його ближчого оточення в керівництві можна доказати в дуже короткий проміжок часу», - переконаний Найс, який радить не вірити тим юристам, хто буде твердити, що все дуже складно.

Фільм про жахи війни, який було продемонстровано учасника дискусії, засвідчив, на думку Найса, важливий момент: не є необхідним зволікати з фіксацією справедливої картини щодо злочинів, скоєних Путіним і іншими, все можна зробити швидко.

Також експерт підкреслив необхідність притягнення до відповідальності саме вище керівництво РФ, а не лише простих виконавців.

«Абсолютно необхідно, щоб не сталося з тисячами інших судів.., провести суд над керівниками дуже швидко та з кінцевим і незаперечним результатом», - підкреслив Найс. Він застеріг від укладання «жахливого компромісу» по завершенні цієї війни, адже уже звучать голоси, що Путіна судити не треба чи неможливо. Суд з недвозначним вироком, зазначив Найс, в інтересах усіх нас.

Україна хоче домогтися притягнення вищого політичного та військового керівництва Росії до відповідальності за всі звірства, за все те, що Росія вчинила. Для відповідальності держави є Міжнародний Суд ООН, Європейський суд з прав людини, арбітражі. Тут Україна вже давно працює, цей трек існує та забезпечений. Якщо ж говорити про індивідуальну відповідальність, то, перш за все, це відповідальність за найтяжчий первісний злочин, злочин агресії. Він увібрав у себе всі інші міжнародні злочини, оскільки він дає початок всім іншим міжнародним злочинам.

Мета – притягнення до відповідальності політичного і військового керівництва рф саме за вчинення злочину агресії проти України. І оскільки наразі немає міжнародного суду або трибуналу, який може судити їх саме за злочин агресії, Україна вийшла з такою ініціативою.

Статьи по теме
Темпи російського наступу збільшилися, але залишаються повільними ‒ ISW
Темпи російського наступу збільшилися, але залишаються повільними ‒ ISW

Попри незначне зростання швидкості просування російських військ останніми тижнями, цей темп залишається повільним і має характер позиційної війни, а не динамічних маневрових операцій. На думку експертів, така ситуація підкреслює застійність російського наступу після понад двох із половиною років війни.
30.10 — 244

Понад 80% українців готові проголосувати за вступ України до ЄС і НАТО – опитування
Понад 80% українців готові проголосувати за вступ України до ЄС і НАТО – опитування

Понад 80% українців проголосували б за вступ України до ЄС і НАТО, якби такий референдум відбувся найближчим часом.
24.10 — 260

Україна не обговорює частковий вступ в НАТО – Зеленський
Україна не обговорює частковий вступ в НАТО – Зеленський

Президент Володимир Зеленський запевнив, що Україна не обговорює вступ в НАТО в обмін на відмову від окупованих Росією територій. Водночас за його словами, подібні ідеї можуть бути в деяких країн-партнерів.
22.10 — 310