Контракти.ua

1045  —  20.08.22
Шуляк розповіла, чому необхідно заборонити використання азбесту у будівництві
Шуляк розповіла, чому необхідно заборонити використання азбесту у будівництві

Незабаром Верховна рада розгляне в другому читанні законопроєкт, який зможе заборонити використання всіх видів азбесту, а також виробів і матеріалів із його вмістом.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на голову партії "Слуга народу" Олену Шуляк в колонці на "Укрінформі".

"Низка найавторитетніших організацій світу в галузі охорони здоров’я на чолі з ВООЗ уже давно встановили що всі різновиди азбесту, включно з найбільш розповсюдженим у будівництві хризотилом, є канцерогеном. Небезпечним є азбестовий пил і наночастинки які потрапляють у легені при диханні. Навіть за незначної дії речовини, виникає ризик ракових захворювань. За підрахунками, близько 125 мільйонів працівників у світі зазнають впливу азбесту. Близько половини смертей від професійного раку (тобто такого, що виникає під впливом речовин на робочому місці) спричинена саме азбестом", - наголосила вона.

Шуляк додала, що спроба зупинити використання азбесту була здійснена в Україні у 2017 році, але не мала успіху. Тому для уникнення будь-яких спекуляцій таке важливе рішення має бути прийнято на рівні закону.

Крім того, наголошує нардеп, це є одним із зобов’язань України в рамках виконання Угоди про асоціацію з ЄС. Саме тому депутати включили відповідну норму в законопроєкт № 4142 "Про систему громадського здоров’я", який Верховна рада підтримала в першому читанні на початку 2021 року.

"На жаль, початок повномасштабної фази війни Росії проти України також посунув розгляд законопроєкту, проте - не на довго. Уже невдовзі його буле розглянуто і я переконана, що документ має бути прийнятий, щоби використання азбесту нарешті стало забутою практикою в нашій країні", - підсумувала політик.

Статьи по теме
Шуляк розповіла, як допоможе Україні використання вітчизняних будматеріалів у відбудові
Шуляк розповіла, як допоможе Україні використання вітчизняних будматеріалів у відбудові

На відновлення житлової інфраструктури потрібні будівельні матеріали на майже 40 млрд доларів. Якщо для цього будуть використовувати будівельні матеріали, вироблені в Україні, стан економіки значно покращиться, оскільки держава отримає формування валової додаткової вартості на 21 млрд доларів із 180 млрд доларів валового внутрішнього продукту.
19.06 — 348

Шуляк розповіла про найбільш корупційні послуги у сфері будівництва і як це змінити
Шуляк розповіла про найбільш корупційні послуги у сфері будівництва і як це змінити

Беззаперечними лідерами за масштабами корупційних проявів у сфері будівництва залишаються такі послуги як надання містобудівних умов та обмежень органами місцевої влади та отримання дозволу на будівництво/реконструкцію. При цьому ініціаторами корупційних ситуацій найчастіше виступає сторона, яка відповідні послуги надає.
15.04 — 303