Контракти.ua

291  —  29.08.22
Реєструємо РРО: покрокова інструкція для підприємців
Реєструємо РРО: покрокова інструкція для підприємців

Від початку поточного року підприємці в Україні зобов’язані використовувати реєстратор розрахункових операцій у вигляді апаратної каси або електронний РРО.

Реєструємо РРО: покрокова інструкція для підприємців

Від початку поточного року підприємці в Україні зобов’язані використовувати реєстратор розрахункових операцій у вигляді апаратної каси або електронний РРО. В останньому випадку мова йде про програму для РРО, яку можна поставити на комп’ютер чи інший пристрій.

Альтернативний варіант — РРО онлайн у вигляді сервісу для ведення обліку. Для використання такого реєстратора необхідно зайти на сайт провайдера, який надає такі послуги, створити обліковий запис та вибрати тариф. Разом з онлайн-касою користувач отримує додаткові інструменти. Наприклад, РРО програма на https://dilovod.ua інтегрована с повноцінним онлайн-сервісом для автоматизації управління бізнесом. За допомогою нього можна вести поточній та податковий облік, відстежувати розрахунки с постачальниками та покупцями, контролювати рух товарів та коштів.

Однак програмний РРО для ФОП можна використовувати тільки після належної реєстрації його у податковій інспекції. Нижче наводимо алгоритм дій для підприємців, який дозволить легко пройти процедуру.

Як зареєструвати електронний фіскальний реєстратор?

Для реєстрації онлайн-каси у вигляді програми або сервісу необхідно:

  1. Заповнити заяву по формі 1-ПРРО, де вказуються реєстраційні дані юридичної особи або підприємця, податковий номер, інформація про РРО. Номер може присвоїти сам підприємець або керівник компанії, який буде ідентифікувати касу надалі.
  2. Розмістити заяву на фіскальному сервісі податкової служби через електронний кабінет, єдине вікно подання звітності або іншим способом, який передбачений програмним забезпеченням. При використанні РРО від Діловод необхідні консультації надають фахівці служби технічної підтримки.
  3. Після автоматичної обробки заявки РРО буде зареєстрований з присвоєнням фіскального номеру. Податкова може відмовити в реєстрації. Частіше за все причиною є помилки у заповненні заяви.

Якщо заява надана до 16.00, податкова зареєструє касу у той же робочий день. Якщо пізніше — наступного робочого дня. Підприємець отримає електронне повідомлення як підтвердження. У разі відмови у повідомленні буде вказана причина.

Відразу після отримання повідомлення про реєстрацію програмний РРО можна використовувати.

Якщо компанія або підприємець використовує онлайн-сервіс, процес заповнення та подання заяви, отримання повідомлення з фіскальним номером, автоматизований. Зареєструвати онлайн-касу набагато простіше.