Контракти.ua

240  —  15.08
Інфляція в Україні під час війни могла бути ще більше, - Марченко
Інфляція в Україні під час війни могла бути ще більше, - Марченко

Інфляція у 22,2% в Україні не є критичною як для країни, яка воює, навіть якщо порівнювати з цінами у США та Європі.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

"Інфляція є досить високою, якщо порівнювати з довоєнним станом. Якщо порівнювати з іншими країнами - Європою, США, де інфляція наближається до десятивідсоткових показників, то наша інфляція у 22,2% не є такою критичною. Тобто це не є інфляція, яка могла бути у країні, яка воює", - вважає чиновник.

За його словами, зовнішні умови у світі зараз такі, що Україна все рівно мала б високу інфляцію, навіть якщо б не було війни.

"Розриви ланцюгів постачання, високі ціни на паливо - це все чинники, які сформувались ззовні. І ми як і інші країни вимушені це нормально сприймати", - пояснив Марченко.

Разом з тим, як вважає міністр, інфляційні ризики, у тому числі через емісію гривні, не мають бути першочерговими, якщо мова йде про підтримку армії. У будь-якому випадку Мінфін не може зупинити виплати військовим, а тому розраховує на підтримку НБУ.

"Треба визначитися, ми хочемо виграти у цій війні - так, можуть бути певні проблеми з економікою через це, але вони вже є - або ми хочемо жити в уявному світі, коли у нас все добре і єдина проблема, яка нас може цікавити - це інфляція", - підкреслив він.

Статьи по теме
Світовий банк відновив інвестиції в Україну
Світовий банк відновив інвестиції в Україну

Світовий банк вперше з початку повномасштабної російсько-української війни почав давати гроші на інвестиції в Україну, а не просто на фінансування потреб країни.
22.09 — 141

Бізнес попри війну очікує зростання наступного року
Бізнес попри війну очікує зростання наступного року

Майже половина – 47% членських компаній Європейської бізнес асоціації прогнозують позитивну динаміку розвитку свого бізнесу в Україні наступного року.
20.09 — 136

ЄС погодив виділення 5 млрд євро для України
ЄС погодив виділення 5 млрд євро для України

Європейський Союз ухвалив фінальне рішення щодо швидкого виділення Україні 5 млрд євро макрофінансової допомоги для підтримки в умовах війни.
20.09 — 132