Контракти.ua

236  —  06.08
У Білорусі судитимуть співачку: в центрі Мінська виконувала пісні “Океану Ельзи”
У Білорусі судитимуть співачку: в центрі Мінська виконувала пісні “Океану Ельзи”

Вуличний концерт мінської співачки Мерієм Герасименко привернув увагу білоруських пропагандистів та силовиків.

Білоруська співачка Мерієм “Гера” Герасименко була затримана після того, як під час свого виступу в центрі Мінська біля бару "Банки-бутылки" виконала треки знаменитого українського рок-гурту "Океан Ельзи". Зокрема, вокалістка заспівала хіт колективу "Обійми". Пише ТСН. 

Як повідомляє білоруське видання “Зеркало”, після концерту Мерієм опублікувала у соцмережах відео з концерту, залишаючи на них смайлики та стікери у синьо-жовтих кольорах.

Тим самим співачка привернула увагу пропагандистів та силовиків, які й раніше стежили за її діяльністю. Зокрема, білоруські правоохоронці, відстеживши рух коштів на її рахунку, дійшли висновку, що певну суму вона пожертвувала на купівлю “Байрактару” для Збройних сил України.

Не сподобалося прихильникам диктаторського режиму Лукашенка те, що співачка на вуличному концерті виступала у білій футболці із червоним серцем на грудях. Як відомо, біло-червоно-білий прапор у Білорусі вважається головним символом протесту.

Цей концерт різко розкритикував одіозний журналіст білоруського телеканалу СТВ Григорій Азарьонок, головний рупор пропаганди в Білорусі.

Після виступу Мерієм Герасименко перестала з'являтися в соцмережах, а телефони її студії не відповідають. Обізнані джерела стверджують, що співачку затримано, як і власника бару "Банки-бутылки", біля якого проходив концерт.

За повідомленням місцевих Telegram-каналів суд над співачкою має відбутися в понеділок, 8 серпня.

Нагадаємо, у Білорусі стікери з назвами "Luka" та "Sasha 3%", які присвячені самопроголошеному президенту Лукашенку, визнали екстремістськими матеріалами.

Статьи по теме
Лукашенко пішов слідом за Путіним: Білорусь опинилася в стані дефолту
Лукашенко пішов слідом за Путіним: Білорусь опинилася в стані дефолту

Білорусь перебуває в стані дефолту за зовнішнім боргом 13 липня. Міжнародне рейтингове агентство Moody's не вважає спробу Мінська заплатити рублями за валютними єврооблігаціями погашенням боргу.
16.07 — 385

"Він його може просто вбити": Піонтковський розповів, чи дотисне Путін Лукашенка до участі у війні

Президентові Росії Володимирові Путіну не вдасться дотиснути самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка до спільної участі у війні проти України. Адже Лукашенко розуміє, що білоруська армія може повернутися проти нього.
14.07 — 533

Лукашенко звільнив заступника начальника Генштабу, відповідального за мобілізацію
Лукашенко звільнив заступника начальника Генштабу, відповідального за мобілізацію

Генерал Олександр Шкіренко відповідав за організаційно-мобілізаційну роботу у білоруській армії.
13.07 — 272