Контракти.ua

526  —  30.07.22
Як купувати антибіотики за електронним рецептом
Як купувати антибіотики за електронним рецептом

Вже з 1 серпня купити антибіотики в Україні можна буде лише за електронним рецептом. Отримати його можна як в державних, так і в приватних лікарнях.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я.

Електронний рецепт можна отримати на прийомі у лікаря. Його можуть виписати лікарі будь-якого рівня: хірург, терапевт, педіатр чи стоматолог. Головна умова - заклад та медик мають бути зареєстровані в електронній системі охорони здоровʼя. Якщо ні, то лікар може виписати паперовий рецепт.

На перехідному періоді придбати ліки можна буде у будь-якій аптеці. Для цього треба показати фармацевту інформаційну довідку, яку лікар видасть як підтвердження, або ж пред'явити паперовий рецепт.

Придбати антибіотик можна впродовж 30 днів з моменту його виписки.

Крім того, пацієнт може сам обрати виробника та погасити лише частину рецепта відповідно до свого бюджету. Тобто рецепт можна розділити на декілька разів.

Отримати електронну виписку на купівлю антибіотиків можна без декларації, звернувшись до лікаря. Проте пацієнт має бути зареєстрований в електронній системі охорони здоровʼя. Це можна зробити безпосередньо на прийомі у лікаря.

Це означає, що переселенці, які тимчасово були змушені покинути домівки, зможуть отримати рецепт без наявності декларації.

Статьи по теме
Від яких хвороб діти можуть отримати ліки безоплатно
Від яких хвороб діти можуть отримати ліки безоплатно

Неповнолітні мають право отримати ліки проти багатьох хвороб безоплатно. Зокрема йдеться про онкологічні та інші рідкісні захворювання.
20.08 — 244

Як дізнатися, які препарати можна отримати безкоштовно
Як дізнатися, які препарати можна отримати безкоштовно

Українці у рамках програми "Доступні ліки" можуть отримати деякі препарати безкоштовно. Повний список доступних ліків можна знайти онлайн.
12.08 — 252

Кожна п'ята людина в Україні має проблеми з доступом до ліків
Кожна п'ята людина в Україні має проблеми з доступом до ліків

Кожна п'ята особа в Україні має проблеми з доступом до основних лікарських засобів, тоді як у зонах окупації та активного конфлікту ця цифра зростає до кожної третьої особи.
26.07 — 215