Контракти.ua

318  —  30.07
Як купувати антибіотики за електронним рецептом
Як купувати антибіотики за електронним рецептом

Вже з 1 серпня купити антибіотики в Україні можна буде лише за електронним рецептом. Отримати його можна як в державних, так і в приватних лікарнях.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я.

Електронний рецепт можна отримати на прийомі у лікаря. Його можуть виписати лікарі будь-якого рівня: хірург, терапевт, педіатр чи стоматолог. Головна умова - заклад та медик мають бути зареєстровані в електронній системі охорони здоровʼя. Якщо ні, то лікар може виписати паперовий рецепт.

На перехідному періоді придбати ліки можна буде у будь-якій аптеці. Для цього треба показати фармацевту інформаційну довідку, яку лікар видасть як підтвердження, або ж пред'явити паперовий рецепт.

Придбати антибіотик можна впродовж 30 днів з моменту його виписки.

Крім того, пацієнт може сам обрати виробника та погасити лише частину рецепта відповідно до свого бюджету. Тобто рецепт можна розділити на декілька разів.

Отримати електронну виписку на купівлю антибіотиків можна без декларації, звернувшись до лікаря. Проте пацієнт має бути зареєстрований в електронній системі охорони здоровʼя. Це можна зробити безпосередньо на прийомі у лікаря.

Це означає, що переселенці, які тимчасово були змушені покинути домівки, зможуть отримати рецепт без наявності декларації.

Статьи по теме
З листопада наркотичні лікарські засоби в аптеках відпускатимуть за е-рецептом
З листопада наркотичні лікарські засоби в аптеках відпускатимуть за е-рецептом

Із листопада 2022 року наркотичні (психотропні) лікарські засоби в аптеках почнуть відпускати за електронним рецептом.
26.08 — 284

Лікарні не були готові до війни
Лікарні не були готові до війни

Національна служба здоров’я України, Міністерство охорони здоров’я і вся українська система охорони здоров’я в цілому до війни готові не були.
30.06 — 410

З квітня антибіотики продаватимуть лише за рецептом
З квітня антибіотики продаватимуть лише за рецептом

З 1 квітня в Україні продаж антибіотиків в аптеках відбуватиметься лише за електронним рецептом, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
27.01 — 356