Контракти.ua

2074  —  26.07
Путін готовий до переговорів, бо армія РФ виснажена: Олег Жданов
Путін готовий до переговорів, бо армія РФ виснажена: Олег Жданов

У Кремлі заявляють, що Росія готова до перемовин з Україною.

Все через те, що РФ виснажена війною і потребує оперативної паузи. Про це ТСН.ua розповів військовий експерт Олег Жданов.

На його думку, Путін готовий до переговорів, дуже сильно готовий, або принаймні робить вигляд, що готовий.

"Росія на сьогодні вже не може вести далі цю війну. Їм треба оперативна пауза. І зараз зі всіх кутів вже лунає, всі російські лобісти підняті по всьому світу, всі намагаються переконати, що треба сідати за стіл перемовин. Вони хочуть перемир’я. Чому? Тому що російська армія виснажена, резерву немає, їм потрібна пауза, щоб перегрупуватися, щоб зібрати резерв і потім відновити наступ. Те, що вони його відновлять, тут можна навіть не сумніватися. Але, на мій погляд, ми зараз маємо більше сил і можливостей, навіть при тому невеликому обсязі постачання нам техніки й озброєння, але ми можемо не припиняти ведення бойових дій і використати це виснаження російської армії на власну користь", - каже ТСН.ua Олег Жданов.

Із Кремля лунали сигнали про те, що Росія готова до перемовин з Україною. Проте, за словами очільника МЗС РФ Лаврова, з "ширшого кола питань". Про це він сказав перебуваючи з візитом у Єгипті, куди Україна також продавала своє зерно.

ТСН.ua  вже писав, що туди Лавров поїхав одразу після підписання у Стамбулі головою Міноборони РФ Шойгу "зернової угоди", яка має розблокувати українські порти та сприяти вивезенню українського збіжжя, а потім і її порушення обстрілом "Калібрами" одеського порту.

Ще за тиждень до підписання цієї стамбульської угоди з Кремля теж надходили сигнали щодо можливих переговорів. І цим Москва переслідує дві мети.

По-перше, угруповання російських військ на південному напрямку опинилося на межі оточення. Західні ЗМІ з посиланнями на власні джерела пишуть, що Росія у війні проти України використовує 85% своєї боєздатної армії. Резервів немає. Тому їм вкрай необхідна оперативна пауза, щоб перегрупуватися, накопичити резерви та застовбити за собою окуповані від 24 лютого українські території.

По-друге, Путін таким чином тестує Захід на готовність до переговорів, щоб зупинити постачання західного озброєння до України. Для цього Москва задіяла елемент енергетичного шантажу Європи та своїх "лобістів" в особі президента Туреччини Ердогана, який заявляє, що Захід погано ставиться до Путіна, тому й отримує таке ставлення до себе у відповідь.

Статьи по теме
Окупанти оголосили про вивід військ з Ізюма
Окупанти оголосили про вивід військ з Ізюма

Окупанти оголосили про вивід своїх військ з Ізюма Харківської області. Також це нібито стосується і ще "деяких інших населених пунктів".
11.09 — 656

Путін не знав про настрої в Україні? У РНБО пояснили, чому ФСБ дезінформувала Кремль
Путін не знав про настрої в Україні? У РНБО пояснили, чому ФСБ дезінформувала Кремль

Російські спецслужби подавали в Кремль недостовірні дані про настрої в Україні. Тому Росія була впевнена, що зможе "взяти Київ за три дні".
21.08 — 1817

Нотатки про наш «марафон»: путінська хуцпа голосами Ердогана та Шрьодера
Нотатки про наш «марафон»: путінська хуцпа голосами Ердогана та Шрьодера

Євген Дикий: Отже, мої котики та зайчики, час вчергове поговорити про серйозні речі, інколи приємні, а інколи і не дуже (спойлер – фінал оптимістичний). Накопичилось багато, і до вчорашнього вихідного тупо не було часу сісти накидати це все на папір. Вийшла така собі «нанодисертація», тож будемо дробити на розділи. Всього буде 4 розділи, кожен з яких викладатиму окремо. Ну, поїхали.
08.08 — 580