Контракти.ua

673  —  22.07
"Війна нового типу": яким буде український контрнаступ

Костянтин Машовець: Я так розумію, всі продовжують очікувати на якісь міфічний "контрнаступ" Сил оборони України із потужною артпідготовкою по передовим позиціям та найближчим тактичним тилам противника, масованими танковими атаками та звільненням чергової "Іванівки" чи "Киселівки"? Так ось, розчарую вас, всього цього ви найближчим часом не побачите...

Ніхто нікуди особливо прориватися з боку ЗСУ не буде і навіть не планує... принаймні, зараз. А будуть УДАРИ... далекобійними та високоточними засобами ураження, впродовж достатньо тривалого часу по цілям та об'єктам в тактичному та оперативно-тактичному тилу ворога, а також ведення активної оборони на визначених напрямках та ділянках.

Судячи зі всього, українське військове командування, нарешті, відійшло від концепцій "радянської військової школи" з її "ударними угрупуваннями" та "концентрацією переважаючих сил" на напрямках "головного удару" та намагається реалізувати на практиці принципи так званої "війни нового типу".

Цей метод ведення війни не передбачає "масованих атак" наземних військ у стилі Першої чи Другої світових війн, пов'язаних з необхідністю нести суттєві втрати у живій силі та ОВТ. Точніше кажучи, передбачає обмежений наземний наступ на кінцевому етапі... і базується на принципі так званого "поступового розм'ягчення" угрупувань військ противника, за рахунок переваги у засобах розвідки та вогневого ураження. Головним сенсом такого принципу є примушення противника до відходу або капітуляції переважно "дистанційним" методом.

Так, ви цілком вірно подумали у зв'язку з цим... про зброю, яку нам зараз передають західні партнери та союзники. Саме для цієї війни "нового типу" вона й призначена та підходить більше всього... так як переважає за своїми ТТХ відповідні зразки противника.

Тому, у кого вже "припікає" на рахунок "коли вже, коли звільнять Херсон" (або інший окупований н.п., потрібне підставить), ДУЖЕ НАПОЛЕГЛИВО рекомендую набратися терпіння та витримки. Звільнять, але не "прямо зараз" і "чічас"

Нагадую, тим у кого вже "терпець уривається" і він схильний бачити навколо себе лише "зраду зраденську"... ще пан Кучма допетрив, що Україна – НЕ Росія... Вкладати свій цвіт нації у чорнозем в "масованих атаках" на позиції ворога, щоб звільнити пару херсонських сіл... ми не будемо. Це не наш принцип, це принципи якими зараз керується саме російське військове командування. Захопити за будь-яку ціну, та утримувати також, за будь-яку ціну...

ЗСУ воюють в зовсім іншій парадигмі й за іншими принципами. Принаймні, намагаються...

Так, зважаючи на перевагу противника у силах та засобах, а також через наявність у нього значних обсягів резервів, ЗСУ були вимушені у рамках Стратегічної оборонної операції вести активну МОБІЛЬНУ, а потім й цілком "класичну" оборону саме на тих принципах, яке нав'язувало російське командування... Тим більше в умовах, коли військово-технічних передумов для переходу до війни "нового типу" у ЗСУ просто не було, а ворог суттєво переважав, безпосередньо українське військо, у засобах ведення війни.

Тобто, це були "класичний" фронт... маси піхоти і бронетанкової техніки + арта, та час від часу... ракетні удари по нашим глибоким тилам. Зовсім недаремно генерал Залужний нещодавно акцентував увагу нашого суспільства, а також наших світових партнерів на географічних умовах (щодо протяжності лінії фронту, наприклад) ведення ЗСУ нинішньої війни...

Так, завдяки мужності та професійності нашого війська, ворога на сьогоднішній день вдалося пригальмувати... Сталося це для нашої країни та народу дуже дорогою ціною, але це зовсім не означає, що її треба й далі підвищувати, відтепер у непродуманому та безграмотному "контрнаступі" у класично-расеянському стилі, як це практикує ворог.

Тим більше, якщо тепер, образно кажучи, із Заходу в Україну "поїхали відповідні стволи та боєприпаси до них"...

Навіщо битися головою у браму, коли можна "відкрити фіртку" в ній й спокійно зайти у двір без гучного проламування...?

Думаю, що найближчим часом... на одному з операційних напрямків ми побачимо, так би мовити... "пілотну серію" майбутнього українського, так званого "контрнаступу". Але я впевнений, це не буде серія поспіхом підготовлених наземних атак та наступів. Це буде у зовсім іншому стилі та методиці...

Я знаю в якому... але детально поки що, думаю, казати про це зарано...

Автор: Костянтин Машовець, координатор групи "Інформаційний спротив", полковник запасу ЗСУ

Шановні читачі!!!

Якщо вам подобаються мої тексти, то маєте можливість висловити власну прихильність до них, у скрутний для автора момент, не тільки "лайком", але й фінансово... За що, буду щиро вдячний.

Ще раз підкреслюю...

ЦЕ ВИКЛЮЧНО НА ДОБРОВІЛЬНІЙ ОСНОВІ, я до того нікого не примушую...

Реквізити:

5168 7520 1584 7737 карта Приват-банка

PayPal: oksanam83@gmail.com

Установа банку:

ПриватБанк

МФО банку:

305299

Отримувач платежу

МАШОВЕЦЬ ОКСАНА АНАТОЛІЇВНА

IBAN:

UA343052990000026207680257240

Рахунок отримувача:

26207680257240

Валюта карти:

UAH

РНОКПП отримувача:

3018811669

Призначення платежу:

Поповнення рахунку МАШОВЕЦ

Статьи по теме
Тактика «Вагнера»: як досягають результатів зекі з тритижневою підготовкою та як їх б'ють?
Тактика «Вагнера»: як досягають результатів зекі з тритижневою підготовкою та як їх б'ють?

Юрій Бутусов: Під Бахмутом, Соледаром та на інших ділянках фронту російське командування збільшує кількість штурмових атак приватної армії російського олігарха Евгенія Пригожина – «Вагнер». І ця армія досягає результатів та інколи просувається там, де не здатні пробитись гвардійські десантно-штурмові дивізії ЗС РФ, але з іншого боку є українські частини, які відбивають усі атаки, і замість просування «вагнерівці» сотнями трупів засипають наші поля. Як це працює та як протидіяти тактиці «Вагнера»?
26.11 — 533

Том Купер. Війна в Україні, 20 листопада 2022. «Зерґ раш» і «новий Верден» на Донбасі
Том Купер. Війна в Україні, 20 листопада 2022. «Зерґ раш» і «новий Верден» на Донбасі

Вчорашній звіт Тома Купера не містить сенсацій, проте його лейтмотивом залишається переконання про абсолютну безперспективність дальших зусиль росіян у цій війні. Це, втім, не означає, що вони готові їх припинити.
22.11 — 453

Історія, до якої багато запитань: що не так з версією про українську ракету у Польщі
Історія, до якої багато запитань: що не так з версією про українську ракету у Польщі

Анжела Бубеляк (видання delfi.lt): Зі стримування росії Захід перейшов до стримування НАТО. Україна ж намагається не спустити все на гальмах. Що не так з теорією про українську ракету.
17.11 — 676