Контракти.ua

1099  —  17.07.22
Китай продає рф товари, необхідні для продовження війни в Україні — WSJ
Китай продає рф товари, необхідні для продовження війни в Україні — WSJ

Китайські компанії продають рф товари, необхідні їй для продовження війни в Україні. Зростання експорту мікрочипів, оксиду алюмінію та інших товарів подвійного використання підриває зусилля Заходу зупинити військові дії росії проти України.

Про це свідчать дані китайської митниці, повідомляє Укрінформ із посиланням на Wall Street Journal.

«За перші п’ять місяців 2022 року поставки мікросхем із Китаю до росії зросли більш ніж удвічі до приблизно 50 млн дол… Обсяги експорту оксиду алюмінію, який використовується для виготовлення металевого алюмінію, важливого матеріалу у виробництві зброї та аерокосмічній промисловості, у 400 разів перевищили показники минулого року», - повідомляє видання з посиланням на дані китайської митниці.

Зростання вартості експорту частково можна пояснити інфляцією, але дані показують, що багато китайських продавців техніки продовжують вести торгівлю з росією, попри контроль з боку США.

Наголошується, що такі дії підривають зусилля Заходу зупинити військові дії росії проти України.

Як повідомлялося, минулого місяця міністерство торгівлі США додало п’ять китайських електронних компаній до торгового чорного списку за нібито допомогу оборонній промисловості росії як до вторгнення, так і після його початку.

Статьи по теме
Розблокування Ормузької протоки: Трамп шантажує Китай — Bloomberg
Розблокування Ормузької протоки: Трамп шантажує Китай — Bloomberg

Китай не реагує на вимоги президента США щодо Ормузької протоки.
16.03 — 280

Дружня до РФ країна відмовилася від російських турбін на користь китайських
Дружня до РФ країна відмовилася від російських турбін на користь китайських

Рішення дозволить заощадити пів мільярда доларів.
13.03 — 516

Сі Цзіньпін розкритикував нелояльних військових чиновників після «чистки» в армії
Сі Цзіньпін розкритикував нелояльних військових чиновників після «чистки» в армії

Лідер Китаю Сі Цзіньпін попередив військових про неприпустимість прикривання корумпованих або нелояльних чиновників і закликав продовжити кампанію, яка стала найбільшою чисткою в армії країни приблизно за пів століття.
07.03 — 474