Контракти.ua

546  —  04.07.22
Вступ Швеції і Фінляндії в НАТО обнулив аргументи, чому туди не можна брати Україну - Кулеба
Вступ Швеції і Фінляндії в НАТО обнулив аргументи, чому туди не можна брати Україну - Кулеба

Нещодавно розпочатий процес прийому в НАТО Швеції і Фінляндії повністю обнулив наратив, що Україну не можна брати до Альянсу через спільний кордон з Росією і можливість ескалації.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю LB.ua.

«По-перше, я радію за шведів і фінів, а по-друге, весь наратив, все, що нам розказували окремі партнери про те, чому не можна брати Україну в НАТО, був просто обнулений членством Швеції і Фінляндії. Нам же казали: «Ми ж не можемо йти вперед на кордон, у нас буде спільний кордон з Росією. Ви чого, це ж Росія, еге-гей, ескалація». Будь ласка, в них скільки тепер? - дві тисячі кілометрів спільного кордону, і НАТО стоятиме біля воріт Петербурга. Тобто оці всі аргументи про те, чому не можна брати Україну в Альянс, обнулилися. Це те, про що ми постійно говорили, що все це вони вигадали просто для того, щоб виправдовувати своє небажання нас інтегрувати», - сказав Кулеба.

Він зауважив, що НАТО після 24 лютого треба зняти всі ці рожеві окуляри і перейти до дуже практичних речей, які засновуються на вірі в здатність людей і держав змінюватися.

«От ми побачили конкретний приклад Європейського Союзу? Побачили. Ну правильно, чому вони змогли, а НАТО не змогло? У мене є своя версія, але історія розсудить, чому так сталося. Зрештою, повній інтеграції України в Захід немає більше альтернативи. А Захід – це, зокрема, і Північно-Атлантичний Альянс. Тепер це питання до них. Ви нам розказували одне, тепер Швеція і Фінляндія вступили. Цікаво послухати, як ви тепер будете обґрунтовувати, чому Україну не можна брати», - зазначив глава української дипломатії.

Статьи по теме
Стало відомо, чому росіяни тепер менше запускають дрони-камікадзе
Стало відомо, чому росіяни тепер менше запускають дрони-камікадзе "Ланцет"

Аеророзвідка вздовж лінії бойового зіткнення для ворога ускладнилася.
15.11 — 864

Темпи російського наступу збільшилися, але залишаються повільними ‒ ISW
Темпи російського наступу збільшилися, але залишаються повільними ‒ ISW

Попри незначне зростання швидкості просування російських військ останніми тижнями, цей темп залишається повільним і має характер позиційної війни, а не динамічних маневрових операцій. На думку експертів, така ситуація підкреслює застійність російського наступу після понад двох із половиною років війни.
30.10 — 244

Понад 80% українців готові проголосувати за вступ України до ЄС і НАТО – опитування
Понад 80% українців готові проголосувати за вступ України до ЄС і НАТО – опитування

Понад 80% українців проголосували б за вступ України до ЄС і НАТО, якби такий референдум відбувся найближчим часом.
24.10 — 260