Контракти.ua

1273  —  02.07
Вчені з'ясували, чи зіткнеться найнебезпечніший астероїд із Землею
Вчені з'ясували, чи зіткнеться найнебезпечніший астероїд із Землею

Астероїд під назвою 2021 QM1 вчені виявили в серпні 2021 року. Деякий час вони вважали, що цей космічний камінь є найнебезпечнішим астероїдом серед відомих людству, адже розрахунки показали, що він може зіткнутися із Землею у квітні 2052 року.

Трохи менше ніж рік спостережень за астероїдом дозволив ученим точно з'ясувати, чи загрожує він планеті. Пише ТСН. 

Про це повідомляє Space.

Вчені змогли розрахувати, що внаслідок зіткнення з планетою 2052 року він викличе руйнування, які можна порівняти зі збитками, завданими вибухом атомної бомби, скинутої на японське місто Хіросіма наприкінці Другої світової війни.

"Ми вивчили траєкторію польоту астероїда і спрогнозували його майбутню орбіту, і всі розрахунки спочатку вказали на неминучість зіткнення з Землею 2052 року. Чим більше ми спостерігали за цим космічним каменем, тим вищим ставав ризик його падіння на планету", — сказав Річард Мойсс, спеціаліст.

Наступні спостереження за польотом астероїда показали, що він почав віддалятися від Землі, тому загрози зіткнення немає.

Раніше стало відомо, що 6 червня 2022 року до нашої планети наблизився астероїд, який належить до групи Атона. Потенційно небезпечний астероїд  вчетверо перевищував розмір синього кита.

Статьи по теме
Земля з'явилася набагато раніше, ніж вважалося: нове дослідження вчених
Земля з'явилася набагато раніше, ніж вважалося: нове дослідження вчених

Нове дослідження далеких зірок показує, що планети починають своє формування разом із батьківською зіркою, а не через мільйони років, як передбачалося.
25.11 — 858

Коли погасне Сонце: вчені визначили дату і змоделювали процес
Коли погасне Сонце: вчені визначили дату і змоделювали процес "смерті"

Вчені спрогнозували, коли погасне Сонце і як виглядатимуть останні дні Сонячної системи.
17.11 — 1712

Вчені з'ясували, куди зникла атмосфера на близькій до Землі планеті
Вчені з'ясували, куди зникла атмосфера на близькій до Землі планеті

Вчені представили нове дослідження, в якому стверджують, що більшість придатних для життя світів перебувають біля червоних карликів.
25.10 — 1756