Контракти.ua

978  —  02.07
Рівень 50-х років: виробництво легкових автомобілів у Росії обвалилося на 97%
Рівень 50-х років: виробництво легкових автомобілів у Росії обвалилося на 97%

Автовиробництво у країні-агресорці за підсумками травня зазнало катастрофічного падіння.

Так, показники російського автопрому через санкції, накладені за повномасштабне вторгнення до України, досягли 50-х років. Пише ТСН. 

Як повідомляє Росстат, за травень автозаводи в Росії випустили лише 3,7 тисячі легкових автомобілів. Це на 81,3% менше, ніж у квітні і одразу на 96,7% менше, ніж у травні минулого року.

Для порівняння, у травні 2021 року до РФ було випущено 112,2 тисячі машин. Виробництво вантажних автомобілів знизилося на 39,3% (від 12,5 до 7,6 тисячі). За січень-травень 2022-го випустили 60,1 тисяч таких транспортних засобів (-12%). Автобусів – на 6,5% (від 1000 до 935 штук). Водночас випуск компактних автобусів (масою до 5 тонн) знизився на 77,4%.

Окрім того, обсяги випуску автотранспортних засобів, причепів та напівпричепів впали на 66%.

Продовжує знижуватись і російське виробництво двигунів внутрішнього займання. У травні з конвеєрів зійшло 11,4 тисячі штук – на 57% менше, ніж роком раніше, і на 13,4% менше, ніж у квітні 2022-го. Результат за перші п'ять місяців цього року – 125 тисяч штук (-6,7%). Також у мінусі знову опинилися причепи з напівпричепами, автобуси, пасажирські залізничні вагони та інша комерційна техніка.

Усього ж за п'ять місяців 2022 року у Росії зібрали 268 тисячі легкових автомобілів – на 56,4% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Тож, як бачимо, слова деяких в РФ на кшталт "санкції нам лише в допомогу" або "санкції на нас не впливають, вони шкодять лише Заходу" не діють від слова зовсім. Із такими темпами виробництва, точніше - його відсутністю, у Росії незабаром сходитиме з конвеєра лише тачка для городу, адже в сегменті колгосптехніки спостерігається певне зростання.

Додамо, що у травні практично всі заводи з випускання легкових автомобілів пішли на корпоративні канікули, які здебільшого перетекли у простоювання. У середині травня роботу змогли відновити лише підприємство Haval та УАЗ. Також триває складання представницьких седанів Aurus, проте вони сходять з конвеєра штучно. А на початку червня виробництво відновив "АвтоВАЗ" – у Тольятті збирають спрощену версію LADA Granta.

Статьи по теме
Фейгін розповів, що суттєво змінилося у путінському бункері після
Фейгін розповів, що суттєво змінилося у путінському бункері після "бавовни" у Криму

Російський опозиціонер, правозахисник та адвокат Марк Фейгін переконаний, що після нових вибухів в анексованому Криму відбулися зміни у наративі Москві.
17.08 — 1529

Кадрові зміни в Чорноморському флоті РФ відбулись після
Кадрові зміни в Чорноморському флоті РФ відбулись після "проколів" у Криму: експерт назвав їх

Диктатор агресорки Росії Володимир Путін вдався до кадрових змін у Чорноморському флоті.
17.08 — 910

Контрабанда та паралельний імпорт не врятували: топ-15 товарів, які закінчуються у Росії
Контрабанда та паралельний імпорт не врятували: топ-15 товарів, які закінчуються у Росії

Ще на початку весни, коли санкції Європи та Америки лише почали діяти, ми постійно чули бравади росіян, які стверджували, що західні компанії ніколи не відмовляться від такого великого ринку, як Росія.
16.08 — 567