Контракти.ua

536  —  17.06.22
Єврокомісія рекомендувала надати Україні статус кандидата в члени ЄС
Єврокомісія рекомендувала надати Україні статус кандидата в члени ЄС

Єврокомісія рекомендує надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Також пропонується надати такий статус і Молдові.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляйєн.

"Україна має дуже енергійне та активне громадянське суспільство - це добре. Україна має виборчу систему, яка довела свою справедливість і свободу. Україна має систему освіти, яка добре розвинена. Ми знаємо і захоплюємося цифровими навичками цієї країни та цифровою інфраструктурою", - заявила вона.

Глава ЄК заявила, що економіка України до війни показала здоровий рівень дефіциту всього 2%, у той час, як державний борг нижче 50%.

"Це добре для того, щоб стати повністю функціонуючої ринкової економіки це важливо, тому що, звичайно, Україна має бути здатна інтегруватися в єдиний ринок ЄС", - додала вона.

Оновлено. Президент Володимир Зеленський привітав позитивний висновок Єврокомісії про надання Україні статусу кандидата.

"Це перший крок до членства в ЄС, який, безумовно, наблизить нашу перемогу. Спасибі президенту Урсулі фон дер Ляйєн і кожному члену ЄК за історичне рішення. Розраховую на позитивні підсумки саміту ЄС наступного тижня", - написав він у Twitter.

У свою чергу, глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що надання Україні статусу кандидата в ЄС "стане яскравим доказом європейського лідерства і величезним поштовхом для подальших перетворень в Україні".

"Європейська історія у процесі становлення. Ми вітаємо позитивний висновок Єврокомісії про те, що Україна має отримати статус кандидата в члени ЄС на саміті ЄС наступного тижня", - написав він у Twitter.

Напередодні президент ЄК зазначила, що Європейський союз "стоїть на порозі історичного рішення", чи надавати Україні статус кандидата.

Тоді, вона заявила, головне завдання - вийти на саміт ЄС у червні з єдиною позицією, яка відображає масштаби історичного рішення по Україні.

Варто підкреслити, що Євросоюз вперше в історії дав "зелене світло" для євроінтеграції країні, де триває війна та є тимчасово окуповані території.

Окрім рекомендацій тепер Україна отримає вимоги, які має виконати у майбутньому. Зокрема, вони стосуються принципу верховенства закону, системи юстиції та боротьби з корупцією.

Таким чином, ці рекомендації ЄК будуть представлені лідерам Євросоюзу для ухвалення політичного рішення. Їх тепер мають затвердити лідери ЄС на саміті, що відбудеться 23-24 червня у Брюсселі.

Статьи по теме
Єврокомісія в кінці жовтня надасть оцінку Україні на шляху до членства, - посол
Єврокомісія в кінці жовтня надасть оцінку Україні на шляху до членства, - посол

Єврокомісія в кінці жовтня планує надати оцінку прогресу країн, які знаходяться на шляху до членства в блоці. Це стосується і України.
19.10 — 287

ЄС може створити новий фонд військової допомоги Україні, щоб обійти вето Угорщини, - El Pais
ЄС може створити новий фонд військової допомоги Україні, щоб обійти вето Угорщини, - El Pais

Європейський Союз шукає шляхи для подолання блокування Угорщиною військової допомоги Україні через Європейський фонд миру. Угорщина вже майже 1,5 роки блокує 6 мільярдів євро, які мали компенсувати країнам ЄС постачання озброєнь для Києва.
11.10 — 287

Франція запропонувала посилити контроль над фінансовою допомогою Україні, - Politico
Франція запропонувала посилити контроль над фінансовою допомогою Україні, - Politico

Франція виступила з ініціативою обмежити повноваження Європейської комісії в розподілі коштів для України, запропонувавши посилити контроль з боку національних столиць і Європейського парламенту.
03.10 — 389