Контракти.ua

4071  —  07.06
Марсохід Curiosity виявив дивні «стовпи» на Червоній планеті
Марсохід Curiosity виявив дивні «стовпи» на Червоній планеті

Загадкові структури вказують на те, як складною є геологія Марса.

Марсохід NASA Curiosity зробив знімок загадкових вигнутих «стовпів» на Червоній планеті. Пише zn.ua.

Як повідомляє Space.com, зображення було отримано на 3473 сол (марсіанський день) місії ровера на планеті, 6 серпня Curiosity завершить перше десятиліття перебування на ній.

«Шипи, швидше за все, є зацементованим заповненням стародавніх тріщин в осадовій породі. Вона була утворена шарами піску та води, але решта кам'яної структури була зроблена з м'якшого матеріалу і була зруйнована ерозією», - заявили представники Інституту SETI.

Незвичайній формі структури сприяла також слабка гравітація Марса. Разом з тим, розмір незвичайних стовпів не уточнюється, як і інші особливості регіону, в яких вони були знайдені.

На 3473-3475 сол своєї місії Curiosity працював у регіоні гори Шарп, який отримав найменування Mirador Butte. Камера Mastcam, яка і зробила ці знімки в якийсь із зазначених днів, була «дуже зайнята» під час досліджень регіону через незвичайні особливості його рельєфу. Неподалік пагорба, на якому зараз знаходиться Curiosity, розташовується «мозаїка», яка зможе більше розповісти вченим про текстури цього регіону.

Надалі ровер також повинен вивчити «цікаві структури» на цілі під назвою La Paragua, провести мультиспектральний аналіз на другій цілі під назвою San Pedro та отримати стереозображення об'єкта під назвою Тапір, який, ймовірно, був сформований з відкладень, що утворюють гірські породи внаслідок хімічних та фізичних змін.

Однією з довгострокових цілей Curiosity є пошук ознак життя у кратері Гейла. На даний момент він здійснює підйом на гору Шарп, щоб подивитися на відкладення за еонами.

Раніше астрономи-аматори, які шукають ознаки існування позаземного життя на Марсі, помітили незвичайну деталь на знімках, які зробив Curiosity. Геологічна структура на них схожа на «двері до підземного храму».

Статьи по теме
NASA планує запустити на Марс ще два вертольоти: для чого це потрібно
NASA планує запустити на Марс ще два вертольоти: для чого це потрібно

Американське космічне агентство планує запустити до Червоної планети ще два мінівертольоти. Вони допоможуть в поверненні зібраних зразків на поверхні планети.
29.07 — 663

Місія на $255 мільйонів: SpaceX запустить на орбіту телескоп Roman Space
Місія на $255 мільйонів: SpaceX запустить на орбіту телескоп Roman Space

Компанія SpaceX Ілона Маска отримала від Національного управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) контракт на запуск та виведення на орбіту телескопу Roman Space.
20.07 — 960

Гелікоптер NASA призупиняє польоти на Марсі: в NASA пояснили причину
Гелікоптер NASA призупиняє польоти на Марсі: в NASA пояснили причину

Національне управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) призупиняє польоти гелікоптера Ingenuity на Червоній планеті. На Марсі розпочались сезон пилу та зима.
16.07 — 3031