Контракти.ua

546  —  02.06.22
НАТО оголосить Росію головною загрозою альянсу
НАТО оголосить Росію головною загрозою альянсу

Країни-члени НАТО на саміті в Мадриді наприкінці червня затвердять нову Стратегічну концепцію Альянсу, яка не змінювалася з 2010 року. Постійний представник США при НАТО Джуліан Сміт повідомила, що головною загрозою буде названа Росія.

Про це повідомляє РБК-Україна.

"Росія з'явиться в Стратегічній концепції в якості першорядної загрози альянсу", - сказала вона.

За її словами, підтримка України стане головною темою саміту, в якому візьме участь президент Джо Байден.

Після вторгнення Росії в Україну в Мадриді будуть обговорюватися військові питання. Союзники, включаючи Сполучені Штати, направили тисячі військовослужбовців в прифронтові держави Альянсу, щоб стримувати Путіна. Кількість бойових груп НАТО в цих державах збільшилася з чотирьох до восьми. Байден пообіцяв захищати кожен дюйм території НАТО.

Ще однією відповіддю на російське вторгнення є заявки Швеції та Фінляндії на вступ до Альянсу. За словами Сміта, дві країни, давні партнери по НАТО, володіють військовим потенціалом, який органічно вписався б в альянс. "Ми сподіваємося, що ці дві країни приєднаються до нас в Мадриді в якості запрошених", - сказала вона.

Статьи по теме
У НАТО немає плану на випадок виходу США, - Politico
У НАТО немає плану на випадок виходу США, - Politico

НАТО не має планів на такий екстрений випадок, як вихід Сполучених Штатів з Північноатлантичного альянсу.
11.12 — 181

Розвідка: Китай витісняє Росію з монгольського експорту
Розвідка: Китай витісняє Росію з монгольського експорту

Китай закріплює позицію ключового економічного партнера Монголії, стрімко збільшуючи імпорт монгольського вугілля та одночасно інвестуючи в інфраструктурні маршрути, що ще більше прив’язують Улан-Батор до Пекіна.
07.12 — 203

Яку зброю від НАТО Україна отримає першочергово: Рютте відповів
Яку зброю від НАТО Україна отримає першочергово: Рютте відповів

НАТО й надалі посилюватиме захист неба України. Рютте назвав пріоритетом ракети та засоби ППО.
04.12 — 252