Контракти.ua

4516  —  30.05
"Духи злоби піднебесної". У РПЦ відреагували на зречення від Москви УПЦ МП

Предстоятель російської православної церкви патріарх Кирило (Гундяєв) прокоментував зречення від Москви УПЦ МП.

Про це він згадав у проповіді після літургії в московському храмі Христа Спасителя. Пише liga.net.

Російський духівник заявив, що це певні "духи злоби піднебесної" прагнуть"розділити православних людей" та зробити так, щоб між ними пролягла прірва:

"Ми з повним розумінням ставимося до того, як страждає УПЦ. Ми з розумінням ставимося до того, що блаженніший митрополит Онуфрій і єпископат повинні максимально мудро сьогодні діяти, щоб не ускладнювати життя своїх вірян", – зазначив Гундяєв.

Він додав, що в РПЦ "до всього цього з розумінням ставляться": "Але молимося про те, щоб жодні тимчасові зовнішні перешкоди ніколи не зруйнували духовну єдність нашого народу", — заявив Кирило.

Українська православна церква у складі РПЦ має статус самоврядної православної церкви з особливим статусом.

27 травня собор УПЦ МП виступив проти глави РПЦ Кирила через його позицію щодо війни проти України і оголосив, що більше не підпорядковується будь-яким рішенням РПЦ щодо України.

Предстоятель ПЦУ Епіфаній заявив, що метою собору УПЦ МП була спроба зберегти статус-кво і змінити ставлення до себе українського суспільства без розриву стосунків з РПЦ і Кирилом.

Глава УПЦ МП Онуфрій під час божественної літургії у неділю зачитав увесь диптих голів інших церков, що є ознакою очільника автокефальної церкви. Кирила він назвав лише третім після патріархів Антіохійського та Єрусалимського і без традиційних титулів "великий отець" і "наш".