Контракти.ua

1176  —  29.05
Київ відзначає 1540-річчя від дня заснування
Київ відзначає 1540-річчя від дня заснування

Столиця України сьогодні відзначає 1540-річницю від дня заснування, цьогоріч святкуватимуть в умовах воєнного стану.

Як передає Укрінформ, про це Київська міська державна адміністрація повідомляє у Телеграмі.

"Для дітей заходи підготовлені переважно в онлайн форматі. Для дорослих також не передбачені масштабні масові заходи, але кияни та гості міста зможуть відвідати пішохідні екскурсії, виставки і концертні виступи", - ідеться у повідомленні.

Зокрема, сьогодні відбудуться:

12:00 – 13:00 Виступи аматорських художніх колективів за організаційної підтримки Київського міського центру народної творчості та культурологічних досліджень – парк ім. Т. Шевченка.

15:00 – 16:00 Виступ Київського муніципального духового оркестру – майданчик біля арки «Свободи українського народу» в Центральному парку культури і відпочинку м. Києва.

16:00 Концерт на балконі театру – Київський академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва (вул. Межигірська, 2).

17:00 Концерт – Київський національний академічний театр оперети (вул. Велика Васильківська, 53).

14:00 Патріотичний майстер-клас – Музей видатних діячів української культури (музей Миколи Лисенка, вул. Саксаганського, 97).

11:00 Пішохідна екскурсія «Золотоворітський квартал». Маршрут від метро «Золоті ворота».

11:00 – 19:00 історико-культурна виставка «Вічне місто Київ. Історія проти політики» – парк «Наталка» (вул. Героїв Сталінграду, за Північним мостом: центральний вхід та алея).

12:00 – 14:00 Екскурсія «Київ незламний». Маршрут: ст. м. «Дорогожичі» – Бабин Яр – Телевізійна вежа – Лук’янівське Військове кладовище – Київський телецентр – ДАХК «Артем» – ст. м. «Лук’янівська».

Цього року традиційний у День Києва «Пробіг під каштанами» відбудеться цього року онлайн і об’єднає учасників з усього світу.

Мета заходу – збір коштів для Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України, а також об’єднання українців для взаємопідтримки.

Як наголошують організатори, попри воєнний стан цьогорічний, 29-й Пробіг, за підтримки Київської міської державної адміністрації, зберігає свої традиції. Вийти на старт закликають саме в останню неділю травня – у День Києва, оскільки «Пробіг під каштанами» – незмінна частина його святкування. А для тих, хто знаходиться не в Києві, є змога об’єднати родину, розказати про українську столицю новим друзям та знайомим із різних куточків світу, оскільки кожна згадка про Україну у світі сьогодні – наближення до її перемоги.

Міська влада закликає під час відпочинку не ігнорувати сигнали повітряної тривоги та одразу спускатися в укриття.

Як повідомлялося, День Києва святкується в останню неділю травня.

Статьи по теме
Дерусифікація столиці: з’явились перші результати голосування за перейменування Київських вулиць
Дерусифікація столиці: з’явились перші результати голосування за перейменування Київських вулиць

У застосунку "Київ Цифровий" завершено рейтингове електронне голосування щодо перейменувань об’єктів столиці, назви яких пов’язані з Росією та її сателітами.
21.06 — 2682

Перейменування академії Чайковського: МКІП вважає, що рішення вченої ради ухвалене з порушеннями
Перейменування академії Чайковського: МКІП вважає, що рішення вченої ради ухвалене з порушеннями

Рішення вченої ради Національної музичної академії імені П.І.Чайковського про недоцільність перейменування не є репрезентативним, оскільки ухвалено з перевищенням повноважень.
21.06 — 2778

У Києві відновлюють автомобільний рух мостами Метро та Патона
У Києві відновлюють автомобільний рух мостами Метро та Патона

Проїхати можна вже з ранку понеділка, 20 червня.
19.06 — 737