Контракти.ua

724  —  29.05.22
Погода у травні сприяла майбутньому врожаю озимих і ярих культур - науковці
Погода у травні сприяла майбутньому врожаю озимих і ярих культур - науковці

Опади впродовж останнього місяця суттєво поповнили запаси вологи у ґрунті на посівах озимих і ярих культур, що покращило загальний стан посівів.

Про це повідомляє Мінагрополітики з посиланням на Національну академію аграрних наук України, передає Укрінформ.

«Опади, які спостерігалися протягом останнього місяця, суттєво поповнили запаси вологи у ґрунті на посівах озимих і ярих культур, що покращило ріст і розвиток рослин та загальний стан посівів», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що станом на 20 травня запаси продуктивної вологи під озимими культурами в орному шарі ґрунту на значній території України були оптимальними. Зволоження метрового шару ґрунту під озимими культурами на переважній частині площ залишалося оптимальним або задовільним.

Також наголошується, що під ранніми яровими зерновими культурами зволоження орного шару ґрунту на багатьох площах західних, північних, окремих площах Вінницької, Полтавської, Дніпропетровської та Харківської областей було на достатньому та оптимальному рівнях. На решті площ — задовільним.

За результатами моніторингу, проведеного науковцями ННЦ «Інститут землеробства НААН», стан озимих посівів пшениці, тритикале, жита, ячменю, ріпаку наразі добрий або переважно добрий. Стан ярих посівів ячменю, пшениці та вівса також добрий.

Разом з тим, як підкреслюють дослідники, сформовані запаси вологи у ґрунті сприяли більшому розвитку бур’янів та хвороб на полях. Тому зараз особливу увагу рекомендовано приділити фітосанітарному стану посівів.

Як повідомлялося, станом на 26 травня українські аграрні господарства отримали 23,9 тис. тонн засобів захисту рослин з необхідних 31,9 тис. т, що в середньому становить 75% до потреби.

Статьи по теме
У Мінагрополітики назвали втрати врожаю зернових через спеку
У Мінагрополітики назвали втрати врожаю зернових через спеку

Через рекордну спеку врожай ранніх зернових скоротиться на 5%. Пізні культури втратять близько 15%.
30.07 — 295

Український
Український "зерновий коридор" вийшов на свої довоєнні потужності, - ВМС

Робота українського "зернового коридору" вийшла на свої потужності до повномасштабного вторгнення Росії. Ним пройшли вже 500 суден і понад 10 млн тонн вантажів.
11.01 — 414

Єгипет планує закупати зерно у Казахстані на заміну російському, - Reuters
Єгипет планує закупати зерно у Казахстані на заміну російському, - Reuters

Влада Єгипту шукає дешеву альтернативу зерну з Росії. Єгипет веде переговори з комерційним банком Абу-Дабі про надання кредиту для фінансування закупівлі пшениці в Казахстані.
27.09.23 — 446