Контракти.ua

299  —  25.05
Як змінились ціни на оренду житла в Україні за час війни
Як змінились ціни на оренду житла в Україні за час війни

Відповідно до даних дослідження ринку оренди квартир від ресурсу Flatfy за жовтень 2021-го – травень 2022 року, даний ринок суттєво змінився.

У травні найбільше зросли ціни на оренду житла на Закарпатті – в Ужгородській області ціни злетіли на 225%, повідомляє ZN.ua.

На другому місці Чернівецька область (зростання оренди на 156%), на третьому - Івано-Франківська область (ціни підскочили на 128%). Високий ціновий показник (+96%) також і у Львівській області.

Значно зросла (+88%) вартість оренди в Черкаській області. Досить великі суми доведеться заплатити за квартиру в Тернопільській (+81%) та Вінницькій (+55%) областях.

Порівняння незначний стрибок цін на оренду був у Хмельницькій (+46%), Запорізькій (+41%), Рівненській (+35%) та Дніпропетровській (+34%) областях. Порівняно невеликі націнки виставили власники нерухомості на Волині (+20%), у Сумській (+15%), Чернігівській (+10%), Полтавській (+5%) та Кіровоградській (+5%) областях.

При цьому Житомирі та Харкові вартість оренди не змінилася.

В областях, де були чи тривають бойові дії, ціни стали нижчими за довоєнні. Так у Києві та області орендувати квартири стало на 11% дешевше. Зміни помітні в Одеській (-21%), Херсонській (-8%) та Миколаївській (-5%) областях.

Статьи по теме
"Одразу беріть". Як орендувати житло в Польщі: поради українцям

При пошуку варто враховувати завдаток і оплату комунальних послуг
11.08 — 6067

Оренда квартири в Києві: що можна знайти з бюджетом до 10 тис. грн під час війни
Оренда квартири в Києві: що можна знайти з бюджетом до 10 тис. грн під час війни

Попри те, що попит на оренду квартир у Києві відновився на 90% від довоєнного часу, оголошень на сайтах з пошуку нерухомості багато, а ціни невисокі.
03.08 — 826

Оренда за
Оренда за "комуналку". Чи зростатимуть ціни на зйомні квартири у столиці

Після початку війни ринок оренди житла в Києві зупинився. Весною ситуація трохи пожвавилась. А вже влітку в деяких районах почалося поступове зростання. Але шанс знайти та зафіксувати вигідну ціну все ще є.
03.08 — 898