Контракти.ua

923  —  24.05
Литва просить патріарха Варфоломія допомогти відокремитися від московського патріархату
Литва просить патріарха Варфоломія допомогти відокремитися від московського патріархату

Прем'єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте підтримала частину православних, які хочуть відокремитися від московського патріархату, та написала листа Всесвітньому патріарху про відновлення діяльності Вселенського патріархату в Литві.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Delfi.

"Ми звертаємо увагу на те, що рішення про відновлення приходу Константинопольського Патріархату в Литві може прийняти тільки Вселенський Константинопольський патріархат – це справа Церкви і вірян. Уряд Литви братиме участь у цьому процесі тою мірою, яка необхідна для забезпечення свободи релігії, совісті та віросповідання, закріпленої у статті 26 Конституції, для всіх мешканців Литви", - повідомила про текст листа прессекретар прем'єр-міністра.

Повідомляється, що частина литовських православних священнослужителів просять Вселенського Патріарха дозволити православним у Литві відновити канонічне підпорядкування Константинопольському патріархату. Нині вони підпорядковуються московському патріархату, а його Патріарх Кирило відкрито підтримує війну росії в Україні.

18 травня посол Литви в Туреччині Річардас Дегутіс відвідав Вселенський патріархат та вручив листа прем'єр-міністра патріарху Варфоломію.

Як повідомлялося, православна церква є однією з дев'яти традиційних релігійних громад у Литві. Вона належить до московського патріархату. На чолі громади стоїть митрополит Віленський та Литовський Інокентій. 17 березня він випустив звернення, в якому рішуче засудив війну в Україні. Проте через місяць Інокентій усунув з посади священників, які відкрито засудили війну росії проти України, а пізніше він звинуватив їх у розколі з метою "переходу до юрисдикції Константинопольського патріархату".

Статьи по теме
"Калінінград може перетворитися на безлюдну пустелю": експерт розповів про "біль" Путіна

Ступак вважає, що позиця Литви щодо заборони тразиту деяких товарів до анклаву РФ є для росіян і особисто для Путіна образою.
27.06 — 779

Блогери зливають інформацію про військо РФ в Калінінграді, а литовці згадали, що мали забрати в Росії ці землі
Блогери зливають інформацію про військо РФ в Калінінграді, а литовці згадали, що мали забрати в Росії ці землі

Росія обіцяє відповісти на литовську заборону перевезення вантажів до Калінінграда не дипломатичними, а практичними методами.
24.06 — 620

Українських військових у Литві навчатимуть користуватися західною технікою
Українських військових у Литві навчатимуть користуватися західною технікою

Литва найближчим часом організовує навчання українських військових. Вони будуть тренуватися користуватися західною технікою і зброєю.
11.04 — 2350