Контракти.ua

344  —  22.05
Докази зібрані. Мін'юст подав позов про заборону проросійських партій
Докази зібрані. Мін'юст подав позов про заборону проросійських партій

Міністерство юстиції подало позов до Восьмого апеляційного адміністративного суду у Львові про заборону проросійських партій. Необхідна доказова база зібрана, перші рішення вже очікуються влітку цього року.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву міністра юстиції Дениса Малюськи в ефірі "Радіо НВ".

"Позов стосується не тільки ОПЗЖ, але й інших партій, згаданих у рішенні РНБО. Необхідна доказова база зібрана. Найбільш повною вона є щодо діяльності ОПЗЖ, тому що ця партія найактивніше займала проросійську позицію та комунікувала її", - зазначив Малюська.

За його словами, суд має розглянути протягом місяця справу у першій інстанції. Якщо буде апеляційна скарга, вона розглядатиметься максимум місяць.

При цьому він звернув увагу, навіть до судового рішення ці політичні партії не зможуть провадити свою діяльність, оскільки указом президента її було призупинено.

Це означає, що вони не можуть провадити свою діяльність саме як політичні партії. Будь-які рішення цих партій не матимуть юридичного значення. Також частиною процесу призупинення процесу діяльності політичних партій є розпуск фракції ОПЗЖ у Верховній раді.

Крім того, у Мін'юсті пообіцяли уважно слідкувати за членами заборонених політичних партій і будь-якими новоствореними їх екс-членами.

Що стосується конкретних політиків, до них також можуть бути застосовані заходи відповідальності. Як поінформував міністр, Радою прийнято закон щодо санкцій у вигляді стягнення в дохід держави активів підсанкційних суб’єктів:

"Якщо політик сприяв агресору, військам агресора, підтримував агресію тощо, до такої особи можуть бути застосовані санкції у вигляді блокування активів за рішенням РНБО, а потім, за позовом органів державної влади до Вищого антикорупційного суду, активи таких осіб можуть бути конфісковані у дохід держави. І це лише один із способів притягнення до відповідальності проросійських політиків", - пояснив Малюська.

Статьи по теме
Мін'юст чекає на перші судові рішення щодо заборони проросійських партій у середині літа, - Малюська
Мін'юст чекає на перші судові рішення щодо заборони проросійських партій у середині літа, - Малюська

Із позовом про заборону проросійських партій Міністерство юстиції буде звертатись до апеляційного суду у Львові. Це має відбутись після офіційної публікації закону.
18.05 — 211

Малюська розповів, чому для України важливі російські військовополонені
Малюська розповів, чому для України важливі російські військовополонені

Міністр юстиції Денис Малюська пояснив, чому багато російських військовополонених і їхнє якісне утримання потрібні для України.
31.03 — 567

Мін'юст готує додаткові матеріали для ЄСПЛ через визнання РФ
Мін'юст готує додаткові матеріали для ЄСПЛ через визнання РФ "ЛДНР"

Міністерство юстиції України готує додаткові матеріали для Європейського суду з прав людини проти Росії. Документи стосуватимуться незаконних дій РФ на Донбасі, зокрема визнання терористичних угруповань "ДНР" і "ЛНР".
22.02 — 337