Контракти.ua

814  —  20.05.22
Генерал США Годжес: "​До кінця літа сили Росії занепадуть, і Україна їх витіснить"
Генерал США Годжес:

Генерал-лейтенант, колишній командувач Сухопутних сил США в Європі Бен Годжес погоджується з даними британської військової розвідки та низки західних аналітиків про те, що наступ Росії на Донбасі втратив темпи і за нинішніх умов РФ навряд чи зможе значно його прискорити.

Про це він розповів в інтерв'ю "Голосу Америки".

Годжес також зазначив, що Росія робила гучні заяви про певні "перемоги" до певних дат, однак жодної такої мети вона не досягла. Генерал упевнений, що до кінця літа сили окупантів виснажаться й Україна зможе їх витіснити.

"Росії нічого святкувати. Вони не змогли досягнути всіх своїх цілей. Міністерство оборони показало себе як корумпована інституція, а їхні солдати – як убивці, які використовують зброю проти цивільних об’єктів. Потім Путін навіть дав почесні гвардійські звання бригаді, причетній до вбивства цивільних у Бучі. Тому я не думаю, що їм є що святкувати", - сказав він.

"Зрозуміло, що вони захопили територію, завдають величезної шкоди економіці України. Вони блокують експорт зерна. Попереду ще багато викликів, але ніщо з цього не можна назвати перемогою для Росії, зважаючи на те, які цілі ставив Кремль перед собою. Відверто кажучи, я думаю, що Росія не може продовжувати робити те, що вона робить нескінченно. Думаю, кульмінація настане десь наприкінці літа, коли в них закінчаться люди, амуніція та воля до боротьби", - додав Годжес.

Він також зазначив, що треба серйозно ставитися до погроз Путіна застосувати ядерну зброю, однак сам він у це не вірить. Годжес також наголосив, що партнерам необхідно продовжувати надавати Україні військову допомогу для боротьби з агресором.

"Але він (Путін. - Ред.) не здасться просто так, він не скаже: «Я був неправий, тому я піду». Росію треба перемогти на полі бою, потрібно розбити російські сили на полі бою. Саме тому не можна гальмувати в наданні Україні допомоги і ресурсів, які їй потрібні", - наголосив Годжес.

Статьи по теме
Україна готується ще до 2-3 років війни: Зеленський дав доручення — The Economist
Україна готується ще до 2-3 років війни: Зеленський дав доручення — The Economist

Україна готується до можливого продовження війни ще на два-три роки після того, як мирні переговори фактично зайшли в глухий кут. За даними джерел, відповідне доручення вже дав президент Володимир Зеленський.
27.05 — 264

В Офісі президента заперечили, що Зеленський нібито казав депутатам про необхідність готуватися до ще 2-3 років війни
В Офісі президента заперечили, що Зеленський нібито казав депутатам про необхідність готуватися до ще 2-3 років війни

В Офісі президента заперечили, що президент Володимир Зеленський на зустрічі з депутатськими фракціями казав, що треба готуватися до війни тривалістю в ще два-три роки. Радник президента Дмитро Литвин під час спілкування з журналістами в чаті ОП сказав, що “це той самий вкид, який вже був”.
27.05 — 322

Термобаричні ракети та рої FPV: Україна модернізувала морські дрони для ударів по узбережжю
Термобаричні ракети та рої FPV: Україна модернізувала морські дрони для ударів по узбережжю

Морські безпілотники Сил оборони України отримали масштабну модернізацію і тепер здатні діяти як плавучі пускові платформи, атакуючи позиції ворога роями FPV-дронів і термобаричними ракетами.
27.05 — 284