Контракти.ua

295  —  18.05
Попит на іпотечне кредитування найнижчий за весь час — експерт
Попит на іпотечне кредитування найнижчий за весь час — експерт

Новим іпотечним кредитуванням цікавиться декілька сотень клієнтів по всій Україні і лише на перспективу.

Про це в інтерв’ю виданню “Мінфін» повідомила виконавчий директор Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Олена Коробкова, передає Укрінформ.

«Після тривалого застою в іпотечному кредитуванні ми вийшли на гарний тренд. Але все це перекреслила війна. Зараз спостерігається дійсно найнижчий за весь час попит на іпотеку. Причини зрозумілі», — зазначила Коробкова.

Вона зауважила, що не сприяють іпотеці й різні технічні аспекти, як-от закриті державні реєстри. Наприкінці квітня Мін'юст відновив державну реєстрацію прав власності на нерухоме майно, і наразі доступ до частини реєстрів відновлено. Але ще достоту невідомо, як вони працюватимуть. Загалом, є дуже багато питань суто технічних, які зараз складно реалізувати.

За словами Коробкової, про нову іпотеку наразі не йдеться. Цим питанням якщо і цікавиться сотня-дві клієнтів у всій Україні, то хіба що на перспективу.

Також вона відзначила складність з вирішенням наразі питання про сплату кредитів позичальниками, у яких знищено предмет іпотеки.

«Питання складне, і на сьогодні щодо нього немає конкретного рішення. Насамперед, треба зрозуміти, скільки є пошкодженого чи зруйнованого майна та скільки держава повинна витратити з бюджету, з донорських коштів чи з потенційного фонду на його відновлення чи компенсацію. Наступний крок — прийняття законопроєкту про компенсацію за пошкоджене та зруйноване майно», — сказала Коробкова.

Після цього, підкреслила вона, можна буде говорити про узгодження спільної позиції між банками та позичальниками щодо зруйнованого майна — предмета іпотеки.

Позаяк, наголосила Коробкова, просто забути про такі кредити не вдасться.

Як повідомлялося, експерти Міністерства юстиції вже практично завершили огляд усіх населених пунктів Київської області, аби встановити обсяг завданих рф збитків рухомому та нерухомому майну.

За підсумками 2021 року було видано 10,8 тис. іпотечних кредитів на загальну суму майже 9 млрд грн. У порівнянні з 2020 роком нове іпотечне кредитування минулого року подвоїлося за кількістю договорів і зросло в сумі в 2,4 раза.

Статьи по теме
Жнива під обстрілами: скільки аграріям удасться зібрати зерна в умовах війни і чи буде Україна з хлібом
Жнива під обстрілами: скільки аграріям удасться зібрати зерна в умовах війни і чи буде Україна з хлібом

Хлібороби Одещини, попри війну, розпочату РФ, почали збір ранніх зернових. Урожай буде меншим, ніж торік, і не лише через посуху, а й через повномасштабну війну. І проблема не тільки в тому, як зібрати збіжжя, а й де його зберігати.
23.06 — 203

Деякі тарифи на комуналку в Україні
Деякі тарифи на комуналку в Україні "заморозять" на час воєнного стану

В Україні "заморозять" деякі тарифи на комуналку під час воєнного стану. Що про це потрібно знати - пише ТСН.ua.
22.06 — 232

Верховна Рада повернула мита та оподаткування ПДВ на розмитнення авто та імпортні товари
Верховна Рада повернула мита та оподаткування ПДВ на розмитнення авто та імпортні товари

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики повернула мита та оподаткування ПДВ на імпортні товари та розмитнення авто — з 1 липня.
21.06 — 199