Контракти.ua

676  —  17.05
Українка, яка облила штучною кров’ю посла рф, виїхала з Варшави через погрози росіян
Українка, яка облила штучною кров’ю посла рф, виїхала з Варшави через погрози росіян

Українська активістка Ірина Земляна, яка облила штучною кров’ю посла російської федерації у Польщі Сергія Андрєєва на акції до 9 травня, через погрози змушена виїхати з Варшави.

Як передає Укрінформ, про це сама Земляна повідомила у Фейсбуці.

"росіяни виявилися дуже "нєжними" і готові вбивати за те, що їх посол трохи заляпався польським борщем, бо близько біля мене стояв. Мені надходять тисячі повідомлень з погрозами. Такої масованої атаки я не бачила ніколи в своєму житті", - заявила Земляна.

За її словами, у перші години після акції всі її дані включно з номером паспорта, телефона, адресою в Україні, е-мейлом, всіма акаунтами у соцмережах були викладені у російські телеграм-канали із закликом її "знищити". Земляну внесли до російської бази "військових злочинців".

"Повідомлення надходять з погрозами мене вбити, покалічити, зґвалтувати, а також купа образ. Абсолютно всі мої месенджери завалені повідомленнями. На мій телефон раз в три хвилини дзвонить невідомий номер, на е-мейл приходить лист кожну хвилину, вся пошта завалена вщент (поки не розумію, як працювати), телефоном неможливо користуватися. В Інстаграмі за пару годин підписалося 25 тис. ботів", - зазначила активістка.

Разом зі своїм адвокатом Земляна повідомила про погрози польську поліцію.

"Там вважають, що ситуація серйозна. Я була змушена під охороною покинути Варшаву, адже перебувати там небезпечно", - зауважила вона.

На думку Земляної, ця ситуація також розділила польське суспільство.

"Багато дискусій і обговорень точаться навколо. Я прочитала про себе багато речей, які ніколи не знала: хто мене спонсорує, на кого я можу працювати, з ким з польських організацій я співпрацюю, які погляди сповідую тощо. Після того як росія розпочала повномаштабну війну та безжально вбиває дітей та жінок, для мене стало відкриттям, що частина польського суспільства наївно вважає, що з росією все ще можна зберегти добрі відносини, та вірить в "хороших руських", - зазначила Земляна і додала, що за наполяганням тих, хто займається її безпекою, вона не може давати жодних коментарів на цю тему.

Як повідомлялось, 9 травня українські активісти у Варшаві завадили російському послу в Польщі Андрєєву покласти вінок на цвинтарі радянських воїнів: його облили штучною кров’ю.

Пізніше український Інститут масової інформації повідомив про погрози українській активістці Ірині Земляній.

В свою чергу, польські урядовці і політики назвали дії посла Андрєєва, який намагався покласти вінок до монумента радянським солдатам, “провокативними”, а реакцію українців і українок на це - “зрозумілою”.

Статьи по теме
Моравецький відповів на погрози Росії: мільйони поляків готові захищати Батьківщину
Моравецький відповів на погрози Росії: мільйони поляків готові захищати Батьківщину

Якщо Росії коли-небудь прийде в голову напасти на Польщу - тоді Кремль повинен знати, що в Польщі 40 мільйонів поляків готові встати зі зброєю в руках на захист своєї Батьківщини.
14.06 — 463

Деякі правила для біженців у Польщі змінять: які виплати скасують, як будуть влаштовувати на роботу
Деякі правила для біженців у Польщі змінять: які виплати скасують, як будуть влаштовувати на роботу

Від 1 липня 2022 року українські біженці більше не будуть отримувати щоденну фінансову допомогу на харчування в розмірі 40 злотих. Також будуть змінені правила під час працевлаштування. Читайте більше про це в матеріалі ТСН.ua.
08.06 — 1720

"Здатні стати незалежними": у Польщі припинять виплачувати фіндопомогу за утримання українців

Уряд Польщі від 1 липня не буде виплачувати кошти для людей, які приймають біженців з України.
02.06 — 3318