Контракти.ua

1812  —  17.05
У ПЦУ відповіли «московському патріархату», що назвав Томос «причиною» вторгнення рф
У ПЦУ відповіли «московському патріархату», що назвав Томос «причиною» вторгнення рф

У Православній церкві України переконані, що діяльність Української православної церкви московського патріархату (РПЦ в Україні) сприяла просуванню ідеології «русского мира», яка є фундаментом російської агресії проти України. Війна ж рф проти України розпочалася задовго до отримання Томосу.

Про це йдеться у заяві Священного Синоду ПЦУ, повідомляє Укрінформ.

«Ієрархи МП в Україні! Якби не попередня свідома і наполеглива праця вашої церкви в просуванні ідей «русского мира», війна не прийшла би на нашу землю! За цю працю в інтересах москви дехто з вас, включно з митрополитом Онуфрієм, отримав російські ордени від Путіна – чи й досі нагороджені пишаються цим? Чому бояться повернути криваві ордени? Чому ви досі не засудили ідеологію «русского мира» як злочинну – можливо тому, що в душі продовжуєте поділяти її?» - наголошується у заяві.

У ПЦУ нагадали, що відкрита війна росії проти України розпочалася ще 20 лютого 2014 року, але цю війну представники МП в Україні, повторюючи кліше російської пропаганди, не раз називали «громадянською», а в Криму і на сході «системно і послідовно сприяли окупантам».

«Нині, за три місяці широкомасштабного вторгнення, виявилися нові численні факти колабораціонізму священників МП в Україні. Частина з них публічно відомі, інші стануть відомі згодом, але це – не поодинокі прикрі факти, а закономірний плід насадження в Московському патріархаті ідей єдності з росією та інших кліше «русского мира», - переконані у ПЦУ.

При цьому зазначається, що очолювана митрополитом Онуфрієм юрисдикція «надалі привласнює собі назву «Українська православна церква», хоча насправді є митрополією російської православної церкви в Україні», а її представники десятиліттями послідовно просували як серед своїх вірян, так і в українському суспільстві ідеологію «русского мира», яка є фундаментом і ключовим виправданням російської агресії проти України.

Синод ПЦУ підкреслив, що ієрархи МП в Україні так і не знайшли ані належних слів, ані сміливості засудити цю ідеологію та не бажають бачити істинної причини страждань українського народу.

«Ієрархи МП в Україні зосередилися на обвинуваченнях супроти ПЦУ, назвавши саме її існування, отриманий нею Томос про автокефалію «причиною російського вторгнення». Невже ви, ієрархи МП в Україні, не помітили, що війна розпочалася задовго до Об’єднавчого Собору у Святій Софії й отримання Томосу? Невже вам і нині не стало зрозумілим, що причина путінського наказу воювати проти нашого народу – сам факт існування незалежної України, її державність та суверенітет, її успішний демократичний розвиток, волелюбність українців?» - наголошується в заяві.

У ПЦУ переконані, що саме «безвідповідальна, ... сліпа й глуха до реальності позиція» очільників МП в Україні, а не міфічні «змови націоналістів проти УПЦ», стали причиною масштабного відходу вірян і громад від підлеглості цій юрисдикції.

«Тож закликаємо очільників МП в Україні нарешті оговтатися від московського дурману і летаргічного розслаблення, побачити реальне життя Церкви і суспільства, їхні потреби та прагнення!» - заявили в ПЦУ.

Православна церква України також звернулася до державної та місцевої влади і суспільства із закликом сприяти процесу досягнення церковної єдності серед православних, швидшому подоланню впливу фашистської ідеології «русского мира», негайному ухваленню необхідних рішень, які би припинили використання МП в Україні як інструменту гібридної агресії.

«Переконані, що церковна єдність та унезалежнення православних від впливу москви – невід’ємна складова досягнення Україною перемоги у нинішній війні за свою волю і незалежність. Тож слід діяти тепер, а не колись у майбутньому», - заявив Синод ПЦУ.

Як повідомляв Укрінформ, синод УПЦ МП звернувся 12 травня до Президента Володимира Зеленського, заявивши про спроби заборонити діяльність церкви, а також про те, що одним із приводів воєнного вторгнення росії в Україну нібито стала політика попереднього президента Петра Порошенка й отримання Томосу про автокефалію ПЦУ.

У Державній службі з етнополітики та свободи совісті розцінили заяву УПЦ МП як таку, яка ображає почуття вірян та виправдовує війну рф.

Статьи по теме
Митрополит Епіфаній закликає передати ПЦУ один із храмів на території Верхньої лаври
Митрополит Епіфаній закликає передати ПЦУ один із храмів на території Верхньої лаври

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній закликав Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля вирішити питання щодо надання одного з храмів на території Верхньої лаври для регулярних богослужінь Свято-Успенської Києво-Печерської лаври ПЦУ.
вчера, 21:18 — 495

ЗСУ успішно застосували HIMARS - знищено командні пункти противника (відео)
ЗСУ успішно застосували HIMARS - знищено командні пункти противника (відео)

Як повідомило власне джерело Guildhall в українській розвідці внаслідок застосування Збройними Силами України американських систем залпового вогню HIMARS на Донбасі були успішно вражені командні пункти російських окупаційних військ.
вчера, 21:09 — 4528

Росія зменшила присутність своїх кораблів у Чорному морі: названо причину
Росія зменшила присутність своїх кораблів у Чорному морі: названо причину

Угруповання російського флоту у Чорному морі зменшилося по кількості до двох ракетних та одного великого десантного корабля.
вчера, 19:36 — 1617